2 هزارو 520 مگاوات برق خورشیدی در همدان تولید خواهد شد

با سرمایه گذاری خارجی نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت 2 هزارو 520 مگاوات در طی 10 سال در همدان ساخته می شود

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمد مرادی، مدیر عامل شرکت سلار انرژی همدان که در نشست با هیات علمی و سرمایه گذاری آلمانی سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری هیات علمی از کشور آلمان و سوئیس و سرمایه گذاری این شرکت ها نیروگاه خورشیدی در تمامی شهرستانهای استان همدان ایجاد می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص انتقال دانش های نو بنیان و دانش بنیان این تبادل انجام شد و این هیات نیز تصمیم به سرمایه گذاری در استان گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح لیختن اشتاین وظیفه سرمایه گذاری، کشور آلمان تامین دانش و تکنولوژی و تولید و نصب و کشور سوئیس نیز در زمینه تامین سرمایه مشارکت خواهد داشت.

مرادی تصریح کرد: با همکاری استان نیروگاه هایی با ظرفیت کلی دو هزار و 520 مگا وات در طول 10 سال در استان ایجاد خواهد شد و اگر سطح تولید پنل های خارجی با آخرین دانش و تکنولوژی در این استان محقق شود ایران جزو شش کشور صنعتی دنیا دارای دانش در جهان خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سلار انرژی همدان افزود: از ابتدای این طرح روی بومی کردن و اقتصاد مقاومتی حساس بودیم به همین دلیل در کنار ایجاد این نیروگاه ها یک واحد آموزشی نیز ایجاد شده و در آن از توان نیروی های متخصص در برق، شیمی و الکترویک استفاده کنیم.

مرادی تاکید کرد: اگر موانع در راه نباشد مصمم هستیم تا طی ماه های آینده این را بومی سازی کنیم و ساخت این نیروگاه ها آغاز شود.

وی یادآور شد: اولویت اول ما برای ایجاد این نیروگاه ها در شهرستان های فامنین و همدان بود و کارخانه ساخت پنل های خورشیدی نیز در شهرک صنعتی ویان فعال خواهد شد.

لازم به ذکر است هیات سرمایه گذاری آلمان و سوئیس در سفر به همدان و دیدار با استاندار این استان قول سرمایه گذاری سه میلیاردو 200میلیون یوریی در این استان را دادند.

 

کد خبر 547953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =