معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به پیگیری‌های متعدد دولت در استان برای افزایش تعداد پروازهای فرودگاه سنندج، گفت: متأسفانه سازمان هواپیمایی کشور به تعهدات خود در این زمینه عمل نمی‌کند.

امیر قادری در گفتگو با خبرآنلاین کردستان، در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه سنندج و لزوم افزایش آنها، اظهار داشت: طی چند سال اخیر سرمایه گذاری‌های زیادی توسط شرکت فرودگاه‌های کشور و همچنین به وسیله دولت در استان کردستان، پیرامون ارتقای وضعیت فرودگاه سنندج انجام شده است.

وی تصریح کرد: اما به رغم آمادگی بالای این فرودگاه در زمینه فنی، عملیاتی و سرمایه انسانی و نیز ظرفیت‌های بازرگانی قابل قبول، هنوز شرایط مطلوبی در این فرودگاه که تنها فرودگاه فعال استان کردستان است، وجود ندارد.

معاون استاندار کردستان با یادآوری پیگیری‌های متعدد این مسئله در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون شاهد افزایش و ارتقای پروازهای این فرودگاه نبوده‌ایم و همچنان این مجموعه مورد بی مهری سازمان هواپیمایی کشوری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به انجام روزانه تنها یک پرواز از فرودگاه سنندج به مقصد تهران، این تعداد را ناکافی دانست و افزود: بنابراین ضروری است در خصوص تعداد پروازهای این فرودگاه تجدیدنظر شود و پروازها افزایش یابد.

قادری با یادآوری مکاتبات متعدد با سازمان هواپیمایی کشور با هدف تحقق این مسئله، گفت: خواسته دولت در استان، ایفای دقیق و کامل تعهدات از جانب سازمان هواپیمایی کشور است.

وی تصریح کرد: مشکل دیگر اینکه برخی شرکت‌های خارجی، خواستار انجام پروازهای خارجی از این فرودگاه به مقصد کشور ترکیه هستند، اما با برخی کارشکنی‌ها مواجه می‌شوند.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان افزود: این موضوع موجب می‌شود تا مسافران این استان به استان‌های همجوار اعزام شوند که در نهایت گلایه و عدم رضایت مسافران کردستانی را فراهم می‌آورد.

وی یکی از مصادیق این امر را عدم صدور مجوز برای راه اندازی پرواز چارتر سنندج به استانبول توسط سرمایه‌گذار بومی استان ذکر کرد و گفت: بنابراین به طور جدی خواهان حل و فصل مشکلات در این زمینه از سوی سازمان هواپیمایی کشور هستیم.

کد خبر 548345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =