بیش از پانصد گذرگاه عابر پیاده برای معلولان و سالمندان در شرق تهران مناسب سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بارها برخی از کاربران سرویس مشکلات مردم عنوان کرده اند که تهران، شهر معلولان نیست و تردد اقشار آسیب دیده در پایتخت، با مشکلات زیادی همراه است.
شهرداری تهران در سالهای گذشته اعلام کرده برای مناسب سازی معابر و گذرگاه های شهر برای عبور معلولان، تلاش زیادی کرده است، در همین راستا شهردار منطقه 8 تهران اعلام کرد در 3 سال گذشته 500 گذرگاه عابر پیاده را برای معلولان و سالمندان در شرق تهران، مناسب سازی کرده و مشکلات این بخش از جامعه درباره حمل و نقل کاهش یافته است.
بهمن نوری شهردار توضیح داد:ما در سه بخش مختلف طی 3 سال متوالی به این حجم فعالیت رسیده ایم به طوری که در سال 1393 در فاز نخست ما 209 گذرگاه را در منطقه مناسب سازی کردیم و در سال 1394 در فاز دوم نزدیک به 220 محل دیگر آماده سازی و تحت مرمت قرار گرفت و در نهایت در سال جاری نیز تا کنون 80محل گذر عابران پیاده بخصوص برای معلولان و سالمندان مناسب سازی شده است.
او گفت: با توجه به جمعیت و بافت مسکونی که منطقه ما دارد تعدادی از شهروندان ما در جغرافیای تکه هشتم پایتخت معلولان هستند که در سطح محله های منطقه سکونت دارند که در این رابطه ما برای تردد آسان و راحت تر آنها طرح های مختلف عمرانی و اصلاح هندسی را به مرحله اجرا در می آوریم تا آنها بتوانند همانند دیگر افراد به عنوان یک شهروند از حقوق شهروندی برخوردار شوند.

 

45231

 

کد خبر 548549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مسافر مترو A1 ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
    0 0
    شايد خنده دار باشد ولي باور كنيد واقعيت است وقتي در ايستگاه پيروزي از اتوبوس تندرو در اتوبان اما علي پياده ميشوم ديدن پله 36 تائي تب به جونم ميندازهتنبل نيستم زانو درد دارم و پله براي من و امثال من كشنده است و ميبينم ساير روندگاني را كه با استفاده از نرده پله به سختي بالا و پائين ميروند گاهي اوقات ميگم ول كن بابا تو با ماشين خودت نيمساعت بيشتر در راه نيستي با اتوبوس و مترو نزديك دو ساعت در راهي .وقتي ياد هواي آلوده تهران مي افتم اين رنج را به جان ميخرم تا سبب اذيت ديگران نشوم .راستي هزينه نصب پله برقي چقدر است؟ آيا افزايش بهاي تردد با اتوبوس به 1000 تومان نقدي و 800 تومان اعتباري تكافو ي هزينه نميكند ؟روزانه چند مسافر جا بجا ميشوند و........