ایسنا نوشت: معاون رئیس جمهور آمریکا از سیاست خارجه پیشنهادی کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور انتقاد و آن را نشان دهنده "عدم امنیت یک گردن کلفت" توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری آنادولو، سیاست‌های پیشنهادی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا چون ساخت دیواری در آمریکا و مکزیک، شکنجه مظنونان تروریستی و خانواده‌هایشان و همچنین ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا در کنفرانس سالانه اندیشکده "مرکز امنیت جدید آمریکایی" در واشنگتن مورد اشاره جو بایدن، معاون رئیس جمهور این کشور قرار گرفت.

بایدن در این اظهارات بدون نام بردن از ترامپ گفت: اگر ما دیواری بسازیم و به نزدیک‌ترین همسایه‌مان بی‌احترامی کنیم به سرعت شاهد از بین رفتن شرایط فعلی خواهیم بود که با بازگشت خوانش ضد آمریکایی و شکل گیری یک شکاف ویرانگر در سراسر نیم کره غربی جایگزین می‌شود.

وی تاکید کرد، رهبری آمریکا در جهان براساس توانایی این کشور در زندگی کردن براساس آرمان‌ها و ارزش‌هایش است و این یک اشتباه بزرگ و جدی است اگر که آمریکا به شرکای خود توهین کند.

بایدن در این باره اظهار کرد: استفاده از تاکتیک‌های دشمن یعنی استفاده از شکنجه‌ برای کشتن خانواده‌های بی‌گناه و بمباران بدون دقت غیرنظامیان نه تنها نقض ارزش‌های ماست بلکه به شدت به امنیت ما آسیب می‌زند.

وی ادامه داد: اجرای سیاست وحشت و تعصب مانند ممنوعیت ورود مسلمانان به کشور یا تروریست نامیدن تمامی اعضای یک جامعه مذهبی، شرایط آمریکا به عنوان بزرگترین دموکراسی تاریخ جهان را زیر سوال می‌برد.

بایدن در ادامه از سیاست اوباما در قبال سوریه حمایت کرده و آن را مطابق با هدف مورد نظر و در جهت منافع آمریکا خواند.

ترامپ پیش از این و پس از حملات سن برناردینوی کالیفرنیا در ماه نوامبر خواهان ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شد و این موضعش را هفته گذشته پس از حمله اورلاندو فلوریدا تکرار کرد.

52261

کد خبر 548573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =