54 گونه جانوری به زیستگاه طبیعی خود بازگشتند

این تعداد شامل 8 قطعه کبک، 7 بهله دلیجه، 7 بهله سارگپه، 4 قطعه بوتیمار، 10 قطعه مرغ مینا، 4 قطعه طرقع، 4 قطعه جغد، یک قطعه لک‌لک، یک قطعه فاخته، یک قطعه باکلان و 2 قطعه عقاب می‌ باشد

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ عادل عربی، معاون فنی اداره کل حفاظت از محیط زبست استان در حاشیه گفتگوی مدیرکل این سازمان با خبرنگاران با اعلام مطلب فوق افزود: به جزء 54 گونه پرنده رها شده در طببعت، یک قلاده روباه و یک قطعه لاک پشت نیز در زیستگاه طبیعی این جانوران رهاسازی شد.

وی یادآور شد: این پرندگان و حیوانات دچار ضعف جسمانی شده بودند که بعد از تیمار و رسیدکی به آنها توسط ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها در زیستگاه خود رها شدند.


در ابتدای این نشست رسانه ای، دکتر محمدرضا محمدی، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون در راستای برخورد با واحدهای آلاینده خدماتی و تولیدی فعال متخلف در استان 74 اخطاریه زیست محیطی صادر شده است، گفت: در حوزه محیط زیست انسانی از 5 واحد متخلف از جمله واحدهای تولیدی پودر سیلیس، پودر کربنات کلسیم، روده پاک‌کنی، دهیاری 2 روستا و کشتارگاه دام در شهرستان‌های نهاوند، اسدآباد و همدان در محاکم قضایی شکایت شد که به دستور دادستان کشتارگاه دام پلمب و تعطیل شد و دیگر پرونده‌ها نیز در حال رسیدگی قضایی قرار دارند.

وی افزود: همچنین 5 پرونده در حوزه محیط زیست انسانی در سال گذشته در محاکم قضایی تشکیل شده بوده که امسال در بررسی‌ها منجر به صدور رأی و تعیین کیفرهای جزای نقدی و حبس تعزیری توسط دادستان مربوطه شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان تصریح کرد: جرم انگاری تخریب محیط زیست یکی از سیاست‌‎های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است که باید در اولویت امور مرتبط با حفاظت از محیط زیست قرار گیرد.

محمدی از تشکیل 10 پرونده تخلف از قانون صید و شکار در شهرستان‌های ملایر، همدان، اسدآباد و نهاوند خبر داد و افزود: در این راستا 12 نفر متخلف به جرم صید غیرمجاز ماهی، نگهداری وحوش، تخریب تالاب، اتلاف وحوش و توهین و فحاشی به مأموران محیط‎بانی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: 12 پرونده تخطی از قانون شکار و صید نیز در سال گذشته به مراجع قضایی ارجاع داده شده بود که منجر به صدور رأی برای 16 نفر متهم به جرم صید ماهی، نگهداری وحوش، خرید و فروش پرندگان، نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز، شکار غیرمجاز و تخریب محیط زیست بنا بر نظر محاکم قضایی شد.

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 548738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =