ماهانه 1100 پرونده خانوادگی در همدان جهت رسیدگی تشکیل می شود

سال 94 نهادی به عنوان صیانت از خانواده در دادگستری همدان تشکیل شده که تاکنون موفق شده یک سوم از پرونده های مراجعه شده را به سازش برساند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ حجت الاسلام احمدوند، معاون فرهنگی دادگستری همدان،

در سخان پیش از خطبه نماز جمعه این شهر با اعلام مطلب فوق افزود: یکی از شلوغ ترین خواسته های حقوقی که در دادگستری برای آن تشکیل پرونده می شود، مشکلات خانوادگی است.

وی تاکید کرد: جوانان برای ازدواج باید به مشاور مراجعه کنند.

احمدوند یادآور شد: اشاعه فرهنگ مراجعه به مشاوران حقوقی و وکلا در جامعه باید ترویج شود.

وی با بیان اینکه ادارات دولتی مشاور حقوقی ندارند و یا ضعیف هستند افزود: برخی از ادارات در حفظ و نگهداری از بیت المال نمی توانند از حقوق مردم دفاع کنند و کسانی که با بیت المال سر و کار دارند باید وکلای قوی و مشاوران حقوقی مستحکمی به کار بگیرند.

معاون فرهنگی دادگستری همدان خاطرنشان کرد: بعضی از افراد و نهادها به حقوق قانونی خود که در قانون اساسی تصویب شده تن نمی دهند و به امور راضی نیستند و به حقوق دیگران تعدی می کنند که در اینجا وظیفه قوه قضاییه برخورد با این افراد است.

حجت الاسلام احمدوند حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های افراد را از دیگر وظایف قوه قضاییه ذکر کرد و افزود: پیشگیری از وقوع جرم از مهمترین برنامه های قوه قضاییه در سالهای اخیر بوده که در این راستا معاونتی با عنوان پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده است .

وی با تاکید به اینکه باید فرهنگ صلح و سازش در جامعه رواج یابد اظهار داشت: مردم باید بدانند برای هر موضوع کوچکی به دادگستری و قوه قضاییه مراجعه نکنند چرا که این قوه با کمبود نیروی قضایی مواجه است.

 

کد خبر 549656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =