خدمات مجازی گردشگری باید مجوز دریافت کنند

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: تمام سایت‌ها و خدمات مجازی فعال گردشگری و بدون مجوز، تنها سه ماه مهلت دارند نسبت به اخذ مجوز و گواهینامه فعالیت اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ،«مريم سلمانيان» با اشاره به اعلام روند صدور مجوز فعالیت گردشگری در فضای مجازی، افزود: متقاضيان مي‌توانند با ورود به سامانه اینترنتی «طرح ساماندهی فعالان گردشگری در فضای مجازی» به آدرس www.tnamad.ichto.ir و کسب گواهینامه لازم ، نسبت به اخذ مجوز فعالیت گردشگری در فضای مجازی اقدام كنند.
وي گفت: با توجه به توسعه روزافزون فن آوری اطلاعات و توانمندی‌های فضای مجازی و با هدف تامین نیازهای بازاریابی، تبلیغات و خدمات صنعت گردشگری و جلوگيري از انجام فعالیت‌های غیرمجاز و فاقد استانداردهای لازم، دستور العمل «ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری در فضای مجازی» تدوين شده است.
سلمانيان افزود: افرادی که پیش از این در قالب دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی و سایر تاسیسات گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز فعالیت فیزیکی دریافت کرده اند و مشغول ارائه خدمات در فضای مجازی هستند، افرادی که به صورت آزاد در این حوزه مشغول به ارائه خدمات مجازی هستند و افرادی که قصد آغاز کسب و کار در بخش گردشگری مجازی را دارند، مي‌توانند از اين سامانه بهره برداري كنند.
وي گفت: تاسیسات گردشگری که صاحب مجوز فعالیت از سوی سازمان هستند، بايد برای تطبیق مدارک خود براي فعالیت در فضای مجازی به سامانه معرفی شده، مراجعه كنند.
وي افزود: چنانچه فعالان گردشگری مجازی به پیام‌های ارسالی هشدار دهنده از سوی پلیس فتا بی‌توجهی و به منظور گذراندن روند کسب مجوز به سامانه tnamad.ichto.ir مراجعه نكنند، سایت یا درگاه اینترنتی و به طور کل خدمات اینترنتی و مجازی مرکز مربوطه به صورت خودکار فیلتر مي‌شود.
سلمانيان گفت: سامانه «طرح ساماندهی فعالان گردشگری در فضای مجازی» در طول سال در اختیار افرادی که تمایل به آغاز کسب و کار در حوزه گردشگری مجازی را دارند، نيز قرار دارد.
وي با تاكيد بر اينكه ثبت درخواست متقاضیان فعالیت در فضای مجازی صرفا از طریق سامانه مذکور صورت مي گيرد، افزود: پس از تایید اولیه مدارک و صلاحیت تخصصی متقاضی در اداره کل استان و تایید نهایی از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، گواهینامه ارایه خدمات گردشگری در فضای مجازی با امضای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صادر مي شود.
سلمانيان گفت: در صورت تایید نهایی گواهینامه «ارائه خدمات گردشگری در فضای مجازی» صادر و در پی آن «نماد اعتماد الکترونیک» توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر مي شود.
سرپرست معاونت گردشگری اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان تاكيد كرد: سایت‌ها و خدمات مجازی فعال گردشگری و بدون مجوز نسبت به ثبت نام در اين سايت در مهلت تعيين شده توجه داشته باشند.

کد خبر 550408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =