صادرات 955 هزار تن محصول کشاورزی از کشت و صنعت مغان

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: بیش از 955 هزار تن محصول کشاورزی از کشت و صنعت مغان صادر شده است.

اروجعلی محمدی اظهارکرد : با بیان اینکه بیش از 955 هزار تن محصولات کشاورزی از کشت و صنعت مغان صادر شده است، این محصولات به ارزش 802 میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.

وی بیان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 22.5 درصد و از نظر ارزشی 4.59 درصد افزایش یافته است.

محمدی ادامه داد: تراز تجارت خارجی بخش کشاورزی از ابتدای فروردین ماه تا انتهای اردیبهشت ماه امسال، منفی 479 میلیون و 310 هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال 94 به میزان 40 میلیون و 360 هزار دلار بهبود یافته است.

وی در مورد فعالیت کارخانه لبنیات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان افزود: این مجموعه به عنوان یکی از مهمترین واحدهای صنعتی شرکت با ظرفیت تبدیل 180 تن شیر در روز با هدف دریافت و فرآوری شیر تولیدی امور دامپروری شرکت فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یادآور شد: شیر تولیدی دامداران منطقه و تبدیل آن به شیر خشک، کره و سایر محصولات لبنی در سال 56 با همکاری شرکت ایترکول دانمارک در این شرکت طراحی شده است.

محمدی عملیات نصب ماشین‌آلات کارخانه از سال 72 آغاز و در اسفندماه 74 عملاً راه‌اندازی و پس از حدود شش ماه کار آزمایشی، در مهر ماه 75 به صورت رسمی به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: کارخانه لبنیات هم‌اکنون به صورت شبانه‌روزی فعال بوده و به نحو شایسته به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار کرد: در حال حاضر محصولاتی از قبیل کره پاستوریزه، شیر پاستوریزه، ماست(کم‌چرب و پرچرب)، دوغ و ... با نام تجاری مغانه تولید و برای مصرف روانه بازار می‌شود.

 

کد خبر 550613

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =