مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری گفت: در صدد آن هستیم بر اساس پتانسیل ها و ظرفیت هایی قابیت هایی که در استان البرز وجود دارد این منطقه را به هاب صادرات هوایی در کشور تبدیل سازیم.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، "صمد بهزاد" با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تقویت واحدهای تولیدی با رویکرد درون گرا از یک سو و حضور در بازار جدید بین المللی با نگاه برون گرا از سوی دیگر، همچنین رویکرد دولت تدبیر و امید در خروج از وابستگی به درآمدهای نفتی از طریق توسعه صادرات غیر نفتی، طبق بررسی های انجام شده، در حال حاضر بازار روسیه بعنوان بازار بسیار مناسبی برای انتقال و فروش کالاهای تولیدی استان ارزیابی شده است.

وی افزود: نشست هایی بین هیات اقتصادی ایران و روسیه ترتیب داده شده بیانگر تمایلات بیشتر طرف روس برای ادامه تعاملات و معاملات تجاری با استان البرز است.

بهزاد گفت: یکی از مذاکرات مهمی که در جریان سفر اخیر هیات اقتصادی البرز به ریاست استاندار محترم به مسکو انجام شد، بحث صادرات کالاها از منطقه ویژه اقتصادی پیام بعنوان تنها فرودگاه باری کشور بود.

وی ادامه داد: به همین منظور در صدد آن هستیم تا زمینه را مهیا نماییم تا کالاهای صادراتی کشور از طریق خطوط هوایی مرکز پیام که در استان البرز واقع است حمل و نقل شود.

بهزاد تصریح کرد: بخش عمده ای از سبزیجات و صیفی جات که در البرز تولید می شود در مسکو طالب و خریدار دارد، لذا برنامه ریزی های ما نیز بر این اساس خواهد بود تا محصولات تولیدی استان در شاکله ای بازار پسند منطبق با استانداردهای روز بسته بندی به مسکو و سایر نقاط صادر شود.

 

کد خبر 551363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =