نماینده مجلس دهم تاکید دارد: در هیچ فراکسیونی در مجلس دهم، شاهد رفتار فراکسیونی نیستیم.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره روند انسجام بخشی نیروهای اصولگرا در پارلمان دهم، گفت:اصولگرایان از بدو ورود به مجلس تلاش گسترده‌ای را برای انسجام بخشی انجام دادند، البته در اوایل فعالیت، انشعاب هایی وجود داشت و کار برای همراهی و همگامی سخت بود، به همین جهت آیت الله موحدی کرمانی از اصولگرایان دعوت کرد و نشستی حدودا 130 نفره را تشکیل دادند تا اولین قدم برای وحدت برداشته شود.

وی افزود: در آن جلسه کمیته هفت نفره ای انتخاب شد تا این کمیته تلاش کند تا با همه اصولگراها مذاکره کند و همه به یک فراکسیون فراگیر برسیم، و انشقاق میان اصولگرایان وجود نداشته باشد. پس از نشست و گفت و گوهایی که با گرایش های مختلف اصولگرا و مستقلین و شورای هماهنگی اصولگرایان انجام شد، مجموعه این فعالیت ها منجر به پیدایش یک فراکسیون فراگیر شد که در نشست دوم این فراکسیون فراگیر آقای لاریجانی اسم این فراکسیون را به نام فراکسیون ولایت پیشنهاد داد که مورد تایید همه شرکت گنندگان قرار گرفت.

وی با بیان این موضوع که در حال حاضر مکانیزم انسجام بخشی اصولگرایان از مسیر همین فراکسیون ولایت می گذرد، تصریح کرد: این فراکسیون باید در هفته های آتی مجمع عمومی خود را برگزار کرده و رئیس فراکسیون را انتخاب کند. البته در این بین شنیده شد که بعضی ها صحبت از انشعاب از فراکسیون ولایت داشتند و صحبت از این دارند که فراکسیون  دیگری به نام اعتدال تشکیل دهند.

این نماینده مجلس دهم اظهار داشت: فراکسیونی که به نام اعتدال و یا هر نام دیگری شکل بگیرد را مصداق انشعاب در بین اصولگرایی نمیدانم، چون چنین فراکسیونی داعیه دارد که از امید، مستقلین و اصولگرایان نیرو جذب می کند.

او رفتار فراکسیونی را مشکل گشای تمام حاشیه‌های فراکسیونی می‌داند و معتقد است که« در هیچ فراکسیونی ما شاهد رفتار فراکسیونی نیستیم.»

نقوی حسینی گفت: اگر از فراکسیون ولایت کسی میرفت و فراکسیونی ایجاد میکرد یا فقط اعضا از فراکسیون ولایت بود، باید می گفتیم این یک انشعاب است اما الان ما شاهد هستیم که افرادی پیگیر این موضوع هستند که از لیست امید وارد مجلس شدند.

29217

کد خبر 551958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =