پیش نویس رسمی ارزش‌ها و دستور کار حزب دموکرات آمریکا که هر چهار سال یکبار منتشر می‌شود، در سیاست خارجی ایران را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری کنوانسیون دموکرات‌ها، بخشی از پیش نویس سند رسمی ارزشها و دستورکار این حزب بر "اقدامات مخرب ایران" در منطقه متمرکز شده است.

این پیش نویس توسط یک هیات ۱۵ نفره نگاشته شده که ۵ عضو آن را برنی سندرز انتخاب کرده است.

در این پیش نویس در بخش مربوط به ایران آمده است:

*ما از توافق هسته ای با ایران حمایت می‌کنیم. ما دیدگاه ترامپ در مورد کنار کشیدن از این توافق را رد میکنیم. ما درصورتیکه ایران تخلف کند برای اقدام نظامی درنگ نمیکنیم.

* دموکرات ها نقش مخرب ایران در منطقه را مدنظر دارند و تحریم های غیر هسته ای را با قدرت تمام اجرا و در صورت لزوم تشدید میکنند.

* ایران جلودار حمایت دولتی از تروریسم و بزرگترین اسپانسر آن در جهان است، حقوق بشر ملت ایران را زیر پا می‌گذارد، هلوکاست را انکار میکند، نابود کردن اسرائیل را در سر می پروراند و اثر انگشتش تقریباً روی تمام مناقشات خاورمیانه دیده میشود.

* دموکرات ها با اقدامات ایران در جهت بی ثباتی منطقه، حمایت این کشور از گروه های تروریستی مثل حماس و حزب الله و برنامه موشکهای بالستیک آن برخورد میکنند، همچنین دموکرات ها به تقویت ظرفیت های متحدین مان در منطقه خلیج می پردازند و اطمینان حاصل میکنند که اسرائیل همواره توان لازم برای دفاع از خود را در اختیار داشته باشد.

* دموکرات ها به تقویت ظرفیت های متحدین مان در منطقه خلیج فارس می پردازند و اطمینان حاصل میکنند که اسرائیل همواره توان لازم برای دفاع از خود را در اختیار داشته باشد.

گفتنی است این سند پیش‌نویس که در ۳۵ صفحه تنظیم شده به موضوعات مختلفی چون سیاست داخلی، کشاورزی، اقتصاد، صنعت، بهداشت، آموزش، سیاست خارجی، تهدیدهای خارجی و ... پرداخته است.

ایران به همراه کره شمالی، روسیه، تغییرات آب و هوایی، تروریسم، امنیت سایبری، تسلیحات هسته‌ای، در فصل تهدیدات جهانی مورد بررسی قرار گرفته است. در این سند، ایران سهمی کمتر از یک صفحه را به خود اختصاص داده است.

۵۰۵۰

کد خبر 552346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =