میزان نوشت: با قبول استعفای دسته جمعی هیئت عامل صندوق توسعه ملی برخی شنیده ها حکایت از جانشینی طهماسب مظاهری و مسعود نیلی به عنوان رئیس هئیت عامل این صندوق دارد.

با قبول استعفای دسته جمعی هیئت عامل صندوق توسه صادرات از سوی رئیس جمهور گمانه زنی‌های بسیاری در رابطه با جانشین صفدر حسینی به عنوان رئیس هیئت عامل مطرح شده که از این موارد می‌توان به طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی و مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور اشاره کرد.

در رابطه با پیشنهاد ریاست صندوق توسعه ملی به رئیس کل اسبق بانک مرکزی، مظاهری این موضوع را تائید نکرد و اعلام کرده است که پیشنهادی در این رابطه به وی ارائه نشده است.

در رابطه با مسعود نیلی نیز می‌توان گفت، نیلی در چند ماه اخیر کمتر از گذشته نسبت به مسائل اقتصادی در رسانه‌ها اظهار نظری داشته است و در آخرین برنامه نظام بانکی که برای این حوزه بسیار مهم است بر خلاف سال‌های گذشته حضور پیدا نکرد، حضور نیافتن نیلی در همایش سیاست‌های پولی و ارزی سال 95 این شبهات را در ذهن ایجاد کرده که بیش از گذشته نیلی با تیم اقتصادی دولت به ویژه طیب‌نیا و سیف فاصله پیدا کرده است.

برخی اخبار شنیده شده در این زمینه حکایت از آن دارد که با افزایش فاصله در بین تیم اقتصادی دولت نیلی به دنبال آن بود تا از سمت مشاور اقتصادی رئیس جمهور کناره گیری کند، با این تفاسیر برخی از شنیده‌ها از احتمال واگذاری پست رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی از سوی رئیس جمهور به نیلی حکایت دارد.
22539

کد خبر 552593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =