دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز گفت: کالاهایی که به استان ما وارد می‌شود بیشتر از غرب کشور و جاده‌های ترانزیتی قزوین به کرج و اشتهارد به کرج است.

به گزارش خبر آنلاین البرز، تبلیغات گمراه‌کننده و ترویج مصرف‌گرایی شبکه‌های ماهواره‌ای متأسفانه گرایش استفاده به مصرف کالای خارجی را به همراه داشته است و مطمئناً تا رفتار جامعه که متأثر از تبلیغات مسموم غربی است تغییر پیدا نکند شاهد این هستیم که محصولات قاچاق وارد کشور شود در همین خصوص با دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز به گفت و گو پرداخته‌ایم که در ادامه شاهد آن هستیم.
علی‌اکبر زارعی نژاد در خصوص میزان قاچاق نسبت به سال گذشته گفت: خوشبختانه با اقداماتی که در بحث پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح استان صورت گرفته شد، شاهد کاهش ورود قاچاق به استان در دو سال گذشته بوده‌ایم.
وی افزود: در کنار کاهش قاچاق در استان کشفیات صورت گرفته افزایش پیداکرده که در سه‌ماهه اول سال 95 پنجاه‌درصد کشفیات از قاچاقچیان نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته است.
زارعی نژاد با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: کمیسیون استان در راستای بحث عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و همچنین حمایت از تولید ملی و فراهم کردن امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاران ، در بحث مبارزه با قاچاق تمرکز بیشتری کرده است.
وی ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های عضو در ناامن سازی فضای استان برای افراد فرصت‌طلب به‌منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید فعال‌شده است.
وی تأکید کرد: تمام دستگاه‌های استان با رعایت اصل هماهنگی و هم‌افزایی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت می‌کنند.
زارعی نژاد افزود: محور کار ما بر اساس کالاهای سلامت‌محور و کالاهایی که رویکرد فرهنگی دارد قرار داده‌ایم و کالاهایی که به استان ما وارد می‌شود بیشتر از غرب کشور و جاده‌های ترانزیتی قزوین به کرج و اشتهارد به کرج است.
وی با اشاره به ورود قاچاق به استان از مبادی رسمی کشور گفت: با توجه به ویژگی و گستردگی مرزهای کشور و عدم تأمین زیرساخت‌های لازم در گمرکات در برخی موارد شاهد ورود قاچاق به داخل کشور هستیم.
زارعی نژاد خاطرنشان کرد: با اقدامات اطلاعاتی که در سه‌ماهه اول سال صورت گرفت بالغ‌بر 22 مورد مهم محموله قاچاق را در استان شناسایی کرده‌ایم که مجموع ریالی این کشفیات بالغ‌بر 400 میلیارد ریال است.
این مسئول در خصوص آغاز فعالیت قرارگاه اطلاعاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: این قرارگاه باهدف مبارزه جدی با قاچاق سازمان‌یافته، شناسایی و برخورد با شبکه‌ها و باندهای فعال قاچاق در استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده است.

گزارش از دانیال ایل بیگی

کد خبر 552752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =