اتفاقی که اخیرا برای اشکان افتاد و خبرش منتشر شد، اتفاق تازه ای نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اخیرا یکی از سایت های آلمانی خبری درباره اشکان دژاگه منتشر کرد که جنجال ساز شد. این نشریه نوشته که اشکان دژاگه دستگیر شده است ولی خیلی زود مشخص شد فقط گواهینامه او را ضبط کرده اند. 

بازیکنان ایرانی در اروپا همواره با محدودیت هایی روبرو هستند و رسانه های  کشوری مثل آلمان هم می دانند با استفاده از این محدودیت ها، چطور می توانند با انتشار چنین خبرهایی دردساز شوند. نشریه ای مانند بیلد از سال ها قبل نشان داده چقدر علاقه دارد درباره ایرانی ها چنین خبرهایی منتشر کند. هنوز کسی فراموش نکرده که آنها چطور با پول مدارکی علیه مهدوی کیا خریداری کردند تا در رسانه خود منتشر کنند. مهدوی کیا در آن روزها عوض تیم ملی ایران بود و بیلد قصد داشت با اشتباهی که او کرده، نابودش کند. همین چند سال قبل، بیلد پس از آنکه اشکان همراه با تیم ملی جوانان آلمان به اسرائیل نرفت، هزینه سنگینی کرد تا پیامک اشکان به یک فرد را بخرد و در رسانه اش منتشر کند. 

البته پرداختن به این اخبار در کشورهای اروپایی عادی است ولی مسئله این است که به نظر می رسد رسانه های آلمانی این حساسیت را درباره ایرانی ها بیشتر کرده اند و حاضرند برای گرفتن مدارک، پول هزینه کنند. نشریه ای مثل کیکر هم همواره در دوران حضور مهدوی کیا، هاشمیان و مهدوی کیا در بوندسلیگا نمره های کمی به بازیکنان می داد که هر بار این بازیکنان می گفتند ملاک  برای آنها نظر مربی شان است نه نمره دهی کیکر. 

با وجود تمام این مسایل، بی شک نمی توان منکر این شد که به هر حال بازیکنان ایرانی هم باید حساسیت بیشتری روی زندگی خارج از فوتبال شان به خرج دهند. بازیکنی مثل جهانبخش در هلند همواره با چالش های بزرگی روبرو بوده اما یک بار در مصاحبه ای به خبرآنلاین گفت: «من جایی که تصور کنم ممکن است برایم مشکل پیش بیاید اصلا نمی روم.»

 

252 43

کد خبر 553588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =