اقتصادنیوز نوشت: در ادامه افزایش مبادلات و همکاری‌های اقتصادی ایران و ایتالیا قرار است 21 تیر ماه امسال یک هیات اقتصادی 150 نفری 21 از ایتالیا عازم ایران شوند.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که در دوره اجرای برجام تمایل قابل توجهی برای افزایش همکاری های اقتصادی با ایران ابراز کرده است. در همین راستا مقامات مسوول دو کشور نیز دیدارهایی تاکنون با یکدیگر داشته اند که یکی از مهمترین آنها سفر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در زمستان سال گذشته به ایتالیا بود.

حال برای افزایش همکاری های اقتصادی این دو کشور این بار اعلام شده که قرار است یک هیات اقتصادی 150 نفری 21 تیر ماه امسال از ایتالیا عازم ایران شوند.

بر این اساس، یک هیات اقتصادی 150 نفره از استان مارکه ایتالیا شامل 120 شرکت فعال در حوزه‌های مختلف و 30 مقام مسئول استانی به منظور دیدار با مقامات ایرانی و نشست رو در رو با تجار کشورمان 21 تیرماه عازم ایران می‌شوند.

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، نمایندگان شرکت‌های تجاری حاضر در این هیات شامل فعالان حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، مبلمان، ساختمان، طراحی داخلی، اتومکانیک، اتوماسیون، جواهرآلات، انرژی‌های تجدیدپذیر، داروسازی و بیوتکنولوژی پزشکی، لوازم آرایشی، لوازم ورزشی، مد و طراحی لباس و گردشگری و امور فرهنگی هستند.

هیات تجاری استان مارکه ایتالیا که به ریاست آقای چریشولی استاندار این استان به ایران سفر می‌کنند، مذاکره با مقامات مسئول کشورمان و همچنین شرکت‌های بخش خصوصی را به منظور شناخت ظرفیت‌ها و بررسی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در ایران در برنامه خود دارند.

این هیات تجاری روز سه شنبه 22 تیرماه در سالن خلیج فارس به صورت رو در رو با تجار و بازرگانان ایرانی گفت و گو خواهند داشت و سپس تهران را به مقصد ساری ترک می‌کنند تا از مراکز تولیدی استان مازندران بازدید و با تجار و بازرگانان مازندرانی به صورت رو در رو مذاکره کنند.

 

22339

کد خبر 553712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =