مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت ایران از تامین و خرید ١٠ فروند هواپیمای ایرباس خبرداده است و گفته: روزانه بیش از ٣٠ ساعت پرواز به مناطق و جزایر نفت خیز کشور از این شرکت انجام می شود.

به گزارش خبرآنلاین، نوراله رضایی نیارکی با بیان این که شرکت هواپیمایی نفت ایران با توجه به قدمت و وجود توانمندی های ذاتی مستعد توسعه ناوگان و افزایش هواپیماهای پیشرفته است، گفت: امسال درصدد هستیم با جذب سرمایه، هواپیماهای جدید را تامین و خریداری کنیم و با ایجاد زیرساخت های مناسب و افزایش پرواز های داخلی و خارجی سطح پاسخگویی و خدمات را افزایش دهیم.

وی گفت: اولویت پروازهای هواپیمایی نفت ایران به مناطق و جزایر نفت خیز جنوب با سهم ٨٠ درصدی از پروازهای روزانه است و بقیه در مسیرها و کریدورهای پروازی پرتردد کشور است.

عضو هیئت مدیره شرکت هواپیمایی نفت ایران خروج از فرسودگی، کاهش هزینه ها و افزایش عمر ناوگان را از راهبردهای مهم برای توسعه ناوگان و پروازهای ایمن دانست و گفت: با ورورد هواپیماهای ایرباس در مجموع یک هزار و ٥٠٠ ظرفیت صندلی به ناوگان هواپیمایی نفت افزوده خواهد شد.

رضایی نیارکی با اشاره به این که روزانه بیش از ٣٠ ساعت پرواز به مناطق و جزایر نفت خیز کشور از این شرکت انجام می شود، گفت: مناطق و جزایر سیری، لاوان، خارک، گچساران و استان خوزستان از عمده مسیرهای پروازی است.

به گزارش ایسنا مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت ایران با بیان اینکه در سال های اخیر تلاش های زیادی در زمینه توسعه صنعت حمل و نقل هوایی نفت انجام شده است، گفت:‌ شرکت ها و کشورهای مختلفی خواهان تعامل و همکاری برای افزایش مسیر پروازی با هواپیمایی نفت ایران هستند.

وی با بیان این مطلب که هم اکنون همه تعمیرات هواپیماهای شرکت در داخل کشور و از سوی متخصصان داخلی انجام می شود، یادآور شد: با اشاره به ساختار صنعت هوانوردی در ایران فعالیت مراکز آموزشی در سال‌های اخیر به پیشرفت‌هایی دست یافته است که به سبب این شاهد تغییراتی در صنعت هوانوردی ایران هستیم.

رضایی نیارکی با بیان این که تبادل اطلاعات و آموزش در این صنعت جایگاه و اهمیت زیادی دارد، گفت: باید به دنبال روز آمد کردن اطلاعات خود باشیم و برای توسعه صنعت هوانوردی نیازمند همکاری با کشورهای پیشرفته هستیم تا نیروهای متخصصی را در این بخش تربیت کنیم.

وی با اشاره به این که در سه ماه نخست امسال ١٨٨ هزار نفر مسافر در مسیرهای خارجی و داخلی توسط هواپیمایی نفت جابجا شدند، گفت: افزون بر این امسال سه پرواز جدید خارجی به مقصد نجف، امارات و ارمنستان از مقصد اهواز راه اندازی شده است.

 

3535

کد خبر 555428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
    5 2
    صندوق بازنشستگی نفت با گذشت ۴ ماه و نیم هنوز اضافات ۹۵ و معوقات ۹۴ رو پرداخت نکرده ماه رمضان تمام شد اما هنوز بن ماه رمضان پرداخت نشده.حالا میخاد برا شرکت هواپیماییش هواپیما بخره؟