مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان:67 درصد جمعیت شهری تحت پوشش خدمات فاضلاب و 99.85 درصد جمعیت تحت پوشش خدمات آب هستند و خدمات آب در 29 شهر و خدمات فاضلاب در هشت شهرستان همدان ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ سید هادی حسینی بیدار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان که در همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد، سخن می گفت از کاهش تولید 300 لیتر در ثانیه‌ای آب در همدان خبر داد و افزود: منابع تامین آب در استان همدان از سه دهنه سد از جمله سدهای اکباتان، سرابی و آبشینه بوده و 286 حلقه چاه نیز برای تامین کسری آب استان در اختیار شرکت آبفا بوده که 62 میلیون مترمکعب آب از این طریق تامین می‌ شود.


حسینی بیدار با بیان اینکه در سال گذشته 220 حلقه چاه فعال و 66 حلقه چاه‌ غیرفعال بوده است، گفت: آب‌دهی چاه‌های استان همدان به علت افت منابع زیرزمینی دچار مشکل شده و کاهش جدی داشته است.

وی با اعلام اینکه سال 90 تولید آب از چاه‌های شرکت آب و فاضلاب هزار و 200 لیتر در ثانیه بود، تصریح کرد: این رقم در سال گذشته به 400 لیتر در ثانیه رسیده بود که پیش‌بینی می‌شود در شهریور ماه امسال به 350 لیتر در ثانیه کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اعلام اینکه سد اکباتان از مهمترین سدهای استان و منبع اصلی تامین آب شهر همدان است، افزود: سد اکباتان در سالهای گذشته افزایش ظرفیت داشته و به 36 میلیون مترمکعب رسید که این اقدام مهم تاثیر بسزایی در تامین آب شهر داشته ست.

وی با بیان اینکه به سبب نزولات جوی مناسب سدهای استان همدان سرریز شد، گفت: خوشبختانه با همت کارکنان و تلاشهای صورت گرفته سال گذشته با وجود کاهش بارندگی و افت منابع زیرزمینی آب مشترکان قطع نشد.

حسینی بیدار با اشاره به اینکه همدان در سالهای اخیر با وجود مواجهه با تنش در منابع سطحی و زیرزمینی آبی قطعی آب نداشته است، تصریح کرد: امسال آبرسانی از منطقه خالقوردی در دستور کار قرار گرفت و هفت حلقه با میزان آب دهی 200 لیتر در ثانیه حفر شد.

وی از صدور 976 تذکر کتبی به مشترکان پرمصرف در استان همدان خبر داد و گفت: در دو سال گذشته 112 فقره انشعاب فضای سبز در سطح استان همدان ه از آب شرب استفاده می‌کردند، جمع‌آوری شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان تصریح کرد: نخستین همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری است.

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 555546

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =