تسنیم نوشت: مدیر بهزیستی شهرستان تهران گفت: برخی آسیبهای اجتماعی کشور به سمت تهران سرازیر شده و مدیریت در استان تهران بسیار کار دشواری است؛ افزایش میزان اعتیاد، تعداد زنان سرپرستِ خانوار، تعداد افراد معلول و ... در برخی مناطق تهران نگران‌کننده است.

مصطفی سراج بعد از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان تهران بیان کرد: در سازمان بهزیستی بیش از آن‌که به مدیر نیاز داشته باشیم، به رهبر نیاز داریم چون رهبر کار‌های درست را انجام می‌دهد و به دلیل نبود سازوکار مناسب در بعضی از قسمتها اگر کسی بخواهد در تهران کار درست انجام دهد، باید آبرو، حیثیت و سوابق کاری خود را به حراج بگذارد.

وی افزود: برخی آسیبهای اجتماعی کشور به سمت تهران سرازیر شده و مدیریت در استان تهران بسیار کار دشواری است؛ افزایش میزان اعتیاد، تعداد زنان سرپرست خانوار، تعداد افراد معلول و ... در برخی مناطق تهران نگران‌کننده است؛ به همین دلیل تکریم احمد دلبری برای فعالیت بیش از یک سال در این منصب با وجود این مشکلات ارزشمند است.

کار در بهزیستی متفاوت است

احمد دلبری؛ مدیرکل سابق بهزیستی استان تهران در ادامه این مراسم اظهار کرد: در 13 ماه گذشته، این سازمان اقداماتی در زمینه‌های پیشگیری، درمان، ارتقای سلامت روان، کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و معلولیتها در شهر تهران انجام داده است که می‌توان به موارد مهم آن از قبیل اعتمادسازی و هماهنگی‌های بین بخشیِ هدفمند با حوزه‌های اجتماعی استانداری، دستگاه‌های قضایی استان، ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاونت اجتماعی شهرداری تهران و عقد تفاهم‌نامه‌های علمی و همکاری با نیروی انتظامی، مجامع علمی، آموزش و پرورش و انجمنهای تخصصی و مشاوره‌های تلفنی، مشارکتهای برنامه‌ریزی شده با دیگر دستگاه‌ها و ... اشاره کرد.

وی گفت: کار در بهزیستی با هرجای دیگر متفاوت است و من این موضوع را 18 سال پیش که نخستین مسئولیت را در این سازمان گرفتم، متوجه شدم.

اصغر باقری؛ مدیرکل جدید بهزیستی استان تهران در ادامه این مراسم گفت: در انجام کارها نباید قانون برنامه‌ریزی فراموش شود؛ فقر و دیگر آسیبهای اجتماعی حاصل بی‌برنامه بودن است همچنین اگر نظام برنامه‌ریزی قبل و بعد از انقلاب را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که هیچ‌گاه نظامِ توزیع متوازن نداشته‌ایم و در هر دوره تنها یکی از مشکلات جامعه را اولویت قرار داده‌ایم.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 555970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =