۰ نفر
۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۸

ایسنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۹۰ میلیارد تومان به مشهد و ۳۶ میلیارد تومان به قم و شیراز برای بهسازی و نوسازی بافت‌های ناکارآمد این شهرها خبر داد.

محمدسعید ایزدی اظهار کرد: سازمان مدیریت دو ردیف بودجه مستقل به شرکت عمران و بهسازی شهری اختصاص داده که یکی اختصاص ۹۰ میلیارد تومان به مشهد و دیگری تخصیص ۳۶ میلیارد تومان برای قم و شیراز است و هردو ردیف به بهسازی بافت‌های حاشیه‌ای و ناکارآمد این شهرها اختصاص یافته است.

وی افزود: این دو برنامه به صورت اهرمی هستند؛ بدین صورت که این بودجه می تواند با مکمل هایی به سه یا چهار برابر افزایش یابد زیرا این مبالغ به شرطی اختصاص می‌یابند که شهرداری و دستگاه‌های دیگر هم منابع بیاورند. در این صورت با ۹۰ میلیاردی که به مشهد اختصاص یافته می‌توانیم ۲۷۰ میلیارد تومان پروژه داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: تا آخر هفته ۲۰۰ میلیارد تومان برای بافتهای حاشیه شهرهای کل کشور اختصاص می یابد.

ایزدی با بیان اینکه دولت مصمم است تا از طریق نوسازی و بهسازی، بخش مسکن را از رکود خارج کند، به تعهد دولت در پرداخت ۱۰ درصد یارانه سود تسهیلات نوسازی بافت‌های ناکارآمد اشاره کرد و افزود: سود تسهیلات نوسازی ۱۸ درصد است که ۱۰ درصد آن را دولت تقبل می‌کند. لذا شهروندان می توانند برای بهسازی بافت‌های ناکارآمد تسهیلات با سود هشت درصد دریافت کنند.

وی تصریح کرد: برنامه امسال برای تسهیلات بهسازی و نوسازی ۱۵۰ هزار فقره است که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان می شود. همچنین ۱۵ هزار فقره نیز از قبل مانده که بابت سررسید وام‌های ۱۳۹۳-۱۳۹۴ باید به متقاضیان پرداخت کنیم. این وام‌ها جمعا ۱۶۵ هزار فقره با رقمی بالغ بر ۳۶۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود که درخواستش را به آقای نوبخت داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری به توافقنامه سازمان مدیریت با بانک مسکن برای تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی اشاره و تاکید کرد: بانک مسکن توافق کرده با افزایش سهمیه اش از پنج هزار به ۱۰۰ هزار فقره بتواند نقش محوری در ارایه تسهیلات نوسازی بازی کند. بقیه وامها نیز به هفت بانک دیگر داده می‌شود.

ایزدی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت جذب ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوه وجود دارد، گفت: بله قطعا متقاضیان زیادی منتظر دریافت این وام‌ها هستند. در این خصوص سامانه تسهیلات نوسازی را طراحی کرده‌ایم که متقاضیان در حال ثبت نام هستند. کار مشترکی که در حال انجام آن با مشارکت شهرداری تهران هستیم این است که دفاتر نوسازی مردم را راهنمایی، ثبت نام و به بانکها معرفی می کنند.
22539

 

کد خبر 557116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
    0
    جمع این دوتا رقمی که نوشته بودین فقط میشه حقوق مدیر بانک رفاه که پس بقیش کو ؟؟ خواهشاً این اخبارو منتشر نکنین چون یه جورایی توهین به شعور مردمه آخه با 90 میلیارد تومن میخوان مشهدو نو سازی کنن ؟؟ الان قیمت 4 تا خونه کلنگی اطراف حرم حضرت رضا ع میشه 90 میلیارد همینجوری تخصیص بودجه بخوان بدن تا 300 سال دیگه هم شهرو نمیتونن نوسازی کنن هیچ ما هم هممون تبدیل به نفت شدیم