چرا جِم تی وی آرزوی بازیگران مهاجر شده است؟/رقم دستمزد بازیگران در سریال‌های شبکه جِم

چند ماهی است اخبار و حاشیه‌های مربوط به پیوستن بازیگران ایرانی به شبکه جِم تی وی خوراک ویژه‌ای برای سایت‌های متعدد داخلی است که دوست دارند اخبار این‌چنینی را آب‌وتاب داده و آمار بازدیدهایشان را بالا ببرند.

کتایون کیخسروی:کافی است عبارت «بازیگران ایران شبکه جِم» را در یک موتور جست‌وجو دنبال کنید تا ببینید  چند هزار لینک پیش رویتان باز می‌شود، که جملگی تیترهای مشترک و شبیه هم دارند و این تیترها بارها برای اسامی مختلف تکرار شده: .... به شبکه جِم پیوست، کشف حجاب .... در شبکه جِم ، اسامی بازیگرانی که به شبکه جِم پیوستند، سریال ایرانی شبکه جِم با بازیگران ایرانی و ...

 

دنبال جذابیت تازه با عوامل ایرانی

موج مهاجرت  به ترکیه و حضور در سریال‌های ترکیه‌ای شبکه جِم از حدود یک سال قبل آغاز شد.شاید ابتدا کسی باور نمی‌کرد کارگردان‌هایی مثل مهدی مظلومی یا سعید ابراهیمی فر در شبکه‌ای که به خراب کردن بنیان خانواده مشهور شده حاضر به ساخت سریال شوند، اما حجم استقبال مردم ایران از سریال‌های ترکی این شبکه مدیران آن را به صرافت ساخت سریال‌هایی با عوامل تمام ایرانی انداخت تا به جذابیت‌های بصری‌اش جلوه‌ای تازه ببخشد.

درواقع تفکر مدیران جِم بر این مبنا بود که به تصویر کشیدن  رابطه زن و مرد و آنچه در سریال‌های تلویزیون خودمان به نمایش درنمی‌آید می‌تواند  مخاطبان زیادی را پای ماهواره و شبکه‌شان بنشاند .آن‌ها تصور می‌کردند موازی با تم غالب در سریال‌های پرطرفدار ترکیه‌ای  سریال‌هایی با بازیگران ایرانی خواهند ساخت .

به همین منظور تعدادی از دوبلورهای این شبکه در سریال‌هایی مثل « آبی عشق»، «منو تنها نذار» و «کالری ممنوع » حاضر شدند تا رویای برادران ابراهیمی به‌عنوان مدیران جاه‌طلب جِم تی وی به تحقق نزدیک شود.برای این سریال‌ها تبلیغات بسیار وسیعی شد و صدها بار آنونس هایشان  به نمایش درآمد که بیایید ببینید چه کرده ایم.جالب اینکه شبکه اچ بی اُ  برای سریال «بازی تاج و تخت»  یک‌صدم این تبلیغات را نداشت اما وقتی بالاخره یکی از این مجموعه ها پخش شد به همگان ثابت شد با چه افتضاحی روبرو شده ایم!

 

موج دوم مهاجرت ها رسید

با پخش آنونس سریال‌های ایرانی تولیدشده در این شبکه که از ماه‌ها قبل آغازشده بود، مشخص شد برخی بازیگران نسبتاً شناخته‌شده ایرانی در آن‌ها حاضرشده‌اند. چکامه چمن ماه و مانی کسراییان جزو اولین بازیگرانی بودند که به جم پیوستند و البته کشف حجاب چمن ماه  بازتاب زیادی در رسانه‌های داخلی داشت.رفتن چمن ماه به این شبکه باعث شد سریال‌هایی که داخل ایران هم بازی کرده بود به ممیزی بخورد و صحنه‌هایی که او در آن‌ها بازی داشت حذف شود.(اینجا

رابعه اسکویی بازیگر دیگری بود که رفتنش به جِم بازتاب زیادی در رسانه های داخلی داشت.(اینجابه دنبال آن‌ها صدف طاهریان ، ساناز زرین مهر،بنیامین احمدی ، سارا باهنر و بهارک صالح نیا  نیز راهی آن‌سوی مرزها شدند تا کم‌کم تعداد مهاجران به شبکه معاند بیشتر و بیشتر شود.(اینجا)

البته با توجه به میزان شهرت  و نامدار بودن این افراد اخبار و حاشیه‌های مربوط به آن‌ها نیز بیشتر بود .مدتی بعد  و در سال جدید نوبت به موج دوم مهاجرت‌ها رسید  و بازیگرانی مثل هرمز سیرتی، رامسین کبریتی  و درنهایت پردیس افکاری هم  به این شبکه و سریال‌هایش  پیوستند تا تعداد کوچ کرده‌ها کم نباشد.(اینجا)

 البته در این میان خبرهای حاشیه ای هم از رفتن بازیگران به این شبکه پخش شد که بعد از مدتی توسط خود بازیگر تکذیب شد.(اینجا)

 

کم‌کم خطرناک می‌شوند

برای ماه‌های ابتدایی انتشار اخبار مربوط به کوچ بازیگران، هیچ‌کس اتفاق رخ‌داده را جدی نمی‌گرفت و ازآنجا که بیشتر بازیگران چهره‌های نامدار و شناخته‌شده‌ای نبودند  کک مسئولان سینمایی و عاشقان فرهنگ نمی‌گزید، اما کم‌کم  برخی جریان‌ها و رسانه‌هایشان به این مسئله پرداختند که این مهاجرت‌ها بخشی از پروژه  آن‌هایی است که سعی دارند  به فرهنگ کشورمان ضربه بزنند .

در خلال این اخبار بود که حتی مطالبی در برخی رسانه‌ها انعکاس یافت که  بخشی از هزینه‌های شبکه جِم را سعودی‌ها می‌پردازند و آن‌ها به پشتوانه این کمک‌ها در حال ساخت شهرک‌های سینمایی دریکی دو کشور آسیایی و شروع پروژه‌های بزرگ هستند.جالب اینکه  در لابه‌لای این حرف‌ها  خبر خیز برداشتن جم تی وی برای ساخت سریال‌های فاخر ایرانی نیز به گوش رسید؛ سریال هایی تاریخی با داستان هایی از دوران مشروطه و ... که نیازمند عوامل داخلی متبحر هستند.

در این میان گفته شد جِم تی وی به دنبال کشاندن 100 بازیگر و عوامل شاغل در سینمای ایران است و پروژه ای که در یک سال گذشته هیچ کس جدی‌اش نگرفته بود  در راستای ضربه زدن به فرهنگ کشور گسترش یافته و خطرناکتر از گذشته به نظر می رسد.

 

تاثیر دوران زوال تلویزیون در روند مهاجرت ها

با وجود این هشدارها اما هنوز بسیاری از اهالی سینما و تلویزیون و مخاطبان آنها سیل مهاجرت ها را جدی نمی گیرند چرا که معتقدند آنهایی که جدا شده اند جای ویژه ای در سینما نداشته اند و بیشترشان بازیگران درجه چندم تلویزیونی هستند.هر چند در  سابقه برخی از این چهره ها حضور در برخی پروژه های سینمایی به چشم می خورد اما واقعیت این ست که بیشتر آنها بازیگران تلویزیونی به حساب می آیند.

در واقع غیر از پردیس افکاری که بیش از 10 فیلم سینمایی در کارنامه دارد  بقیه نفرات  همه بازیگرانی درجه دوم و سوم در پروژه های تلویزیونی بوده اند و مهمترین کارهایشان در تلویزیون رقم خورده ، کوچ شان را می توان به دوران نزول تلویزیون ارتباط داد.در واقع کوچ آنها درست در زمانی اتفاق افتاد که تلویزیون به خاطر مشکلات متعدد مالی و مدیریتی اش دچار زوالی عجیب شده  و بازیگران مجموعه های تلویزیونی  با سرخوردگی  و قهر از فضای کار در جام جم می نالیدند.

 

فراری از فضای ناسالم و فساد

جدا از بحث زوال تلویزیون و دشوارتر شدن شرایط کار برای جام جمی ها بیشتر این بازیگران انگیزه‌های دیگری برای مهاجرت به جم تی وی داشتند که نمی‌توان نادیده‌شان گرفت.این بازیگران معتقدند فضای کار در ایران فضای سالمی نیست و رابطه و رابطه بازی بشدت در چهره شدن افراد تأثیرگذار است.آن‌ها می‌گویند  گرفتن نقش  و پرکار شدن در سینما و تلویزیون  نیازمند ایجاد رابطه‌های قوی یا داشتن رابط‌هایی قوی است  و چون آن‌ها از این مزیت بی‌بهره بوده‌اند ترجیح داده‌اند  به این مسائل آلوده نشده و مهاجرت کنند.این مسائل در مورد زنان بازیگر به‌صورت دیگری نیز مطرح می‌شود.

برخی از آن‌ها تفاوت جنسیتی  را  برای رانده شدنشان از فضای هنری داخل مطرح می‌کنند و برخی دیگر معتقدند با گسترش فساد و پیشنهادهای بی‌شرمانه به آن‌ها قید حضور در سینما و تلویزیون داخلی را زده‌اند.بااین‌حال ازآنجا که  سابقه هنری بیشتر این بازیگران پروپیمان نیست  و هیچ‌کس روی فن بازیگری‌شان حرفی ندارد دلایل یا به عبارتی توجیهاتشان  چندان جدی گرفته نمی‌شود .

 

رویایی که نقش بر آب شد

باوجود گلایه‌ها و مسائلی که منجر به کوچ  بازیگران به ترکیه و سریال های جِم تی وی شده به نظر نمی‌رسد فضای این شبکه و کارهایش رونق چندانی به زندگی هنری و غیر هنری بازیگران کوچ کرده بدهد.هرچند گفته می‌شود بیشتر بازیگرانی که  واسطه‌ها به آن‌ها پیشنهاد حضور  در جم تی وی را داده‌اند در ابتدا پاسخ منفی نمی‌دهند اما شرایط وسوسه کننده‌ای که درباره‌اش خبرسازی شده بود در حد شایعه باقی ماند.

زمانی گفته شد برای بازی در یک تله‌فیلم به بازیگر ایرانی مهاجرت کرده 80 میلیون تومان پول داده‌اند یا برای عوامل ایرانی  شاغل در این شبکه حقوق ثابت ماهیانه 8/3 میلیون تومانی در نظر گفته‌شده اما بعدتر مشخص شد تله‌فیلم‌هایی که کلاً 50 تا 60 میلیون هزینه در بردارد برای نقش اولش تنها 6 میلیون تومان دستمزد در نظر گرفته که در مقایسه با دستمزد بازیگرانی که در داخل کار می‌کنند  هم کمتر است. همچنین  خلی زود مشخص شد عوامل حاضر در سریال ها و فیلم‌های این شبکه روزانه تنها یک وعده ناهار از عوامل سازنده  می‌گیرند یا حتی برخی خانم‌هایی کوچ کرده به ترکیه به‌صورت اشتراکی سوئیت اجاره کرده و نیمی از حقوق خود را برای اجازه این سوئیت ها می‌پردازند.

 

شهرت و حاشیه

کوچ  بازیگران مورداشاره  برای بیشتر  آن‌ها هر چه که نداشت شهرت را به همراه آورد.درواقع شاید طرفداران  و مخاطبان حرفه‌ای  سینما و تلویزیون هم  تا یک سال قبل نام‌هایی مثل ساناز زرین مهر،بهارک صالح نیا ، سارا باهنر و صدف طاهریان را نشنیده بودند اما بعد از پیوستن این بازیگران به جِم تی وی  و دست‌به‌دست شدن تصاویر و سابقه کاری‌شان حالا بعضاً تعداد فالوئرهایشان در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های مجازی چندین برابر شده و چهره‌شان هم  کاملاً آشنا به نظر می‌رسد!

البته نقطه مقابل این اتفاق هم وجود دارد و هجوم مخالفان کوچ و کشف حجاب آن‌ها به صفحات مجازی‌شان  و ردوبدل شدن دعواهایی که با ناسزاهای بسیار مخلوط شده  این بازیگران زن را واداشته تا صفحات خود را ببندند تا بیشتر از این ناسزا نشنوند.

 

طعنه و کنایه ، بی‌خیالی مسئولان

باوجود نگرانی‌هایی که کم‌کم نسبت به پروژه بزرگ جم تی وی مطرح می‌شود اما هنوز واکنش صریح و مناسبی از سوی مسئولان فرهنگی کشور در خصوص مقابله با این مهاجرت‌ها دیده نشده و بیشتر حرف‌ها در خصوص تقبیح این حرکت و موجی که به پا شده  مطرح می‌شود.

جلیل سامان یکی از کارگردان‌های مجموعه‌های تلویزیونی جایی گفته است:«فارغ از سیاست‌های یک بام و دوهوای فرهنگی که زیاد درباره‌اش گفته‌ایم، نباید از جنبه شخصی و هویت هنرمند غافل شویم. درواقع این‌ها افراد بی‌استعدادی هستند که علاقه آن‌ها شهرت است، نه هنر بازیگری. حالا اگر دست بر قضا بازیگر شدند چه‌بهتر! وگرنه مجری‌گری هم می‌کنند و ایضاً شو منی یا بازی در سریال‌های چیپ (سخیف) ترکیه‌ای یا مدل پشت مجلات و کشف لباس.»

جدا از این اظهارنظر و انتقادهای این‌چنینی مهاجرت بازیگران به جِم تی وی هنوز مدیر یا مسئولی را در وزارت فرهنگ،سازمان سینمایی، صداوسیما و ... قلقلک نداده تا بخواهند در این خصوص اظهارنظری داشته باشند.حتی رییس سازمان سینمایی هم فقط به اظهار تاسف از این مهاجرت بسنده کرده است و آن را تنها این حرکت را به فرار مغزها تشبیه کرده است.(اینجا)

درواقع به نظر می‌رسد مدیران فرهنگی کشور این اتفاق را هنوز جدی نگرفته‌اند یا به‌واسطه اعتبار پائین اسامی مهاجرت کرده  تصور نمی‌کنند با ادامه این روند نیز لطمه‌ای به پیکره سینما و تلویزیون ایران بخورد.

 

58245

 

 

کد خبر 558238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 89
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 22
 • بی نام A1 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  هر کسی آزاده که هر کجا خواست بره. دیگه اینقدر هیاهو نداره
  • سعید A1 ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   113
   با احترام به نظر دوست عزیزمان؛ فکر می کنم این حیوانات هستند که آزادند هر کاری که خواستند بکنند نه انسانها انسانها اصول و ارزشهایی دارند که معمولا انها را محدود می کند و پذیرش این محدودیت ها شخصیت انسان را نشان می دهد مثل احترام به فرهنگ و ارزشهای کشورشان و احترام به عفت و حیایی که خداوند به آنها بخشیده است... خصوصا برای افرادی که به هر شکل در جامعه شهرت پیدا کرده اند
  • بی نام RO ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   497
   همين اصول و ارزش هاي امثال شماست كه اين مملكت رو به خاك سياه نشونده
  • بی نام A1 ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   166
   سعید بخون و بعد با حیون مقیسه کن، ایشون گفتند هر کجا خواست برود و شما خواندی" هر کاری خواست انجام بدهد" شما نمونه ای خوب از نسل کم دقت،قضاوتی و سیاه و سفید بین هستید
  • مجید A1 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   129
   آقا سعید پس فردا همین بازیگر ها از بیکاری مثل امثال ثریا حکمت بیوفتن گوشه خیابون یا مثل محمود بصیری به خاطر شباهت به یه آدم ارزشی ممنوع الکار بشن شما به دادشون میرسی و حالشونو میپرسی یا اصول و ارزش هات ؟؟؟
  • بی نام DE ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   137
   آقا سعید چرا اصول و ارزش های اخلاقی شما فقط بدن مردها وزن ها رو شامل میشه که چه بپوشن و چه نپوشن اما این اصول اخلاقی شما تو زمینه دزدی و اختلاس و فحشا و فساد لکنت زبون که هیچ خفه خون می گیره ؟؟ هااا؟ چرا؟؟ تازه این اصول و ارزش های انسانیتون هست وای به اصول حیوانیتون 1
  • بی نام A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   105
   آقای سعید عزیز، خدمت شما می‌خواستم عرض کنم که حیوان‌های آزاد که هر کاری دلشون بخواد می‌توانند بکنند شرف دارند به کسانی که به‌زور عقیده‌ی خودشان را به دیگران تحمیل می‌کنند. حتی اگر این دیگران گروه اندکی هم باشند که البته طبیعتا نیستند.
  • سروش IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   89
   آقای محترم. شما چطور با احترام به بقیه میگید حیوان یا مثل حیوان. به زندگی خودتان برسید و سر در کار دیگران نکنید
  • بی نام A1 ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   84
   آقاسعید من با سریالهای ترکی و کلا این شبکه جم حال نمیکنم ولی شما هم حق ندارید هرچی که خودتون دوست دارید به اسم اصول وارزش به مردم تحمیل کنید،چه بسیارند که به اسم اصولگرایی و ارزشی بودن دزدیها از بیت المال کردند هنوز دارن راست راست تو خیابون میگردن،ضمن اینکه هرکی اونجوری که شما میپسندید لباس نمیپوشه بی عفت نیست اخوی.تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه...
  • بی نام A1 ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   59
   حتما اون اصول و ارزشها هم شما تعیین میکنید و هرکی اطاعت نکرد در خوشبینانه ترین حالت ممنوع الکار میشه
  • بی نام A1 ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   2
   آخه بازیگری هم شد هنر شد کار...این جور چیزا وارداتیه کلا باید تعطیل شه بقیه هم باید تشریف ببرن به سلامت/هنر ایرانی که توش خودنمایی و نمایش نیست هنر والای ایرانی کوبیدن برمس و نقش و نگار دادن به آن و نهایتا میناکاری یا گره پشت گره زدن و نهایتا قالی بافی یا معماری های و کاشی کاری شگرف که نمونه های آن کم نیستند و ...
  • بی نام IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
   3
   کاری به سعیدندارم که درست گفته باشه یانه ولی این عزیزانی که سعیدرونقدکردندروخوب می شناسم:نقاب روشنفکری می زنندوادعای سواددارند.کوچکترین اعتقادی روبرنمی تابندوادعای زنده بادمخالف من رودارند.تفکری ندارندچون اگه داشتندپای تفکرشون می ایستادند.مثالی زدندازبازیگرانی که فراموش شده اندوبافلاکت مرده اند.هنروهنرمندبرای شماهافقط دستاویزه .اصلاتومی دونستی ثریاحکمت کیه؟وقتی مردفهمیدی تازه.اونم تاوان فعالیت درسینمایی روداده که هم فکران شماهمه کاره ش بودند.همین خانم هایی که که به جم رفتندخودشون گفتندکه پیشنهادبی شرمانه بهشون دادند.پیشنهادبی شرمانه روکه بچه های ارزشی ندادند.آدمهایی مثل شمادادندکه به قول سعیدتمایلات حیوانی داشتند.آدمهایی که هرجاحرفی ازاعتقادات زده بشه سریع آشفته حال میشن.مشکل شماها...ولش کن
  • بی نام IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
   2
   بی نام 21:29:11 شما استدلالی نیاوردی فقط حمله به شخص کردی اینکه دیگران چگونه اند موضوع بحث نیست شما باید در مورد مساله یا موضوع بحث کرده استدلال خودت رو بیان میکردی نه اینکه شروع به سنجش دیگران کنی اینو بهش میگن مغالطه حمله به شخص یعنی طرف استدلال نداره به خود شخص و صفاتش حمله میکنه شما انواع مغالطه رو در اینترنت سرچ بفرما و مطالعه کن که بسیار واجب میبینم این کار رو . شما باید بگی من به این دلایل با رفتن اینها مخالفم و اثبات کنی که استدلال بقیه درست نیست و اینها همینجا کار دارن و فردی که ممنوع التصویره کار داره و میتونه کار کنه یا دیگر بازیگرایی که پیشنهاد کار ندارن رو بیان کنی چطور امرار معاش کنن ببم جان
  • بی نام IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
   1
   بی نام03:31سلام.عزیزم دوستان دیگه به سعیدحمله کردندمنم دفاع کردم.بله دفاع من باحمله به اشخاصی بودکه به یک آدم حمله کردند.استدلال چی روبیارم؟یه سری بازیگررفتندوبله دل شون هم خواسته رفتند.نظرات محدودیت تایپ داره وجای بحث هم اینجانیست.نه حرفهای من شماروعوض می کنه ونه صحبتهای شما.پس جدل میشه وخوب نیست.ولی مملکت ایرانی اسلامی واکثراشیعه سبک زندگی ارزشی ودینی سرپانگه ش میداره نه تفکرات پوسیده بی مبنای روشنفکران ایرانی بی سوادپرمدعا.اونی که برای مملکت جون میده نظامیه ارزشی ایرانیه نه روشنفکر اتوکشیده.اون آدم ارزشی که سالهادادزدغزه ولبنان وبهش خندیدیم امروزدرستی تفکراتش مشخص میشه.ماهم مثل سوریه وعراق وومی شدیم که حتی بدترولی ارزشهانذاشته.
 • بی نام US ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  61
  دولت به صدا و سیما بودجه نمیده نتیجه این میشه که کار کم میشه و بازیگرها میرن
  • بی نام A1 ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   293
   بودجه صدا و سیما از بی بی سی و شبکه های ام بی سی بیشتره،ضمن این که میزان در امدی که صدا و سیما از تبلیغات در میاره نجومیه
  • بی نام A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   165
   حالا واقع صدا و سیما به بازیکن ها و کارگردانان خوب میدان میده،الان تو صدا وسیما فقط به نور چشمی ها و فک و فامیلاشون کار میدند
  • محمد A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   405
   صدا و سیما با این همه درآمد اگر مدیریت و شفافیت داشته باشه باید مالیات هم به دولت بده نه این که همش دستش دراز باشه و تازه حق پخش ها و ... را هم بزنه به جیب
  • بی نام A1 ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   359
   مگه وظیفه دولت بودجه دادن به صدا و سیماست..؟ می دونم خیلی ها می خونن و می گن معلومه که وظیفشه.. اما هیچ جای دنیا دولت به 20 تا کانال تلویزیونی بودجه نمی ده، جز کره شمالی.. دولت باید بودجه اش رو صرف رفاه ملی کنه و نه ساختن سریال.
  • بی نام BE ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   359
   انفاقا این صدا و سیما است که خوب پول دولت رو آتیش می زنه و نتونسته راه به جایی ببره.
  • نيما IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   121
   دولت به صدا وسيما بودجه بده که هر دقيقه دولت و عملکردش رو بکوبه ...
  • بی نام A1 ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   84
   فکر کنم دولت باید فقط یک ردیف بودجه سالانه اش داشته باشه اونم صدا و سیما تا این رسانه راضی بشه تازه همونموقع هم باز طبق میل یک اقلیت کوچیک برنامه بسازه و پخش کنه بعدم بگه هیچکی به کار ما کارش نباشه
  • بی نام A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   6
   بی نام سوم دولت هیچ پولی نمیده که صدا و سیما بخواد آتیشش بزنه.اتفاقا پول تبلیغات صدا و سیما میره توی خزانه ی دولت و وظیفه ی آتیش زدن پول روی دوش دولته.
  • بی نام A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   15
   بی نام دوم شما تا حالا از دهاتت بیرون رفتی؟؟؟همه جای دنیا دولت بودجه تلوزیونهای دولتی رو میده
  • سعیییید IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   186
   مشکل اینجاست که صدا و سیمایی با ۶۵ هزار نفر کارمند از پس شبکه ای با سی کارمند دائم برنمیاد
  • بی نام IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   34
   حیف یک ریال پول بیت المال که به صدا و سیما بدن. توی ژاپن فقط یک کانال دولتی بنام اناچک داره که فقط اخبار و گزارش های فرهنگی تولید میکنه و تبلیغات هم نداره. هر کسی که این شبکه رو نگاه کنه باید ماهیانه مبلغ اندکی بپردازه از طریق خود اظهاری. صدا و سیما هم از بینندگانش بخواد ماهیانه مبلغی بعنوان آبونمان پرداخت کنند. اینطوری هم میفهمه چقدر طرفدار و بیننده داره هم از بیت المال پولی حرومش نمیشه.
  • بی نام A1 ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   36
   بینام 13 20 تو همون دهات ما میگن همه جای دنیا شبکه خصوصی دارن و برنامه های که مردم پسند تره تولید میکنن و خبری از انحصار تلوزیونی نیست ولی اینجا نه تو شهر شما نه تو دهات ما خبری از تلوزیون خصوصی نیست فقط صدا وسیما ست که بدون اجازه رقابت یکطرفه هرچی میخواد به خورد ملت میده
  • بی نام RO ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   22
   اصلا صدا و سیما نباید متکی به بوذجه دولتی باشد
  • بی نام IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   17
   من نمیدونم چرا دولت بودجه صداو سیما رو قطع نمیکنه اخه این درسته که شما بهشون پچول بدی تا در اخبار و تحلیل ها و خبر 20 و 30 علیه خودت حرف بزنن؟ اشتباه محضه ضمنا خدود 40 هزار تا کارمند دارن کدوم محموعه در دنیا اینقدر نون خور داره؟ خروجی اینا چیه؟
 • مهرداد A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  94
  مسئولین لطفا سطحی نگر نباشید.ریشه و دلیل واقعی این نوع مهاجرت داخل کشور خودمون و تقصیر خود مسئولین و سیستم صدا و سیما و سینمای خودمونه.بیخود بازیگران رو متهم نکنید.
  • بی نام IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   19
   والا الان هر دستش برسه پا میشه میره ، بازیگر و غیر بازیگر نداره ، بازیگری تو سریال دیگه از قایق سواری تو اقیانوس به سمت استرالیا که بدتر نیست ، دلیلش رو هم که هیچ کس نمیدونه
 • میلاد IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  79
  چند مورد رو دوس دارم بگم اینجا امیدوارم نمایش داده بشه: اول اینکه هرکس آزاده هرجایی تو دنیا کار کنه و زندگی کنه. 2 مشکل ما بی کیفیت شدن سینمای داخله ، به جایی ک نگران پروژه جم باشیم بهتره کیفیت رو بالا ببریم تا مخاطب برگرده به پای سینمای ایران.استثنا رو کاری ندارم. 3 بله شاید اینا بازیگرای درجه سه هستند، و حقوق بسیار کمی هم در این شبکه ها دریافت کنند، اما شما ببینید آینده یک بازیگر درجه اول هم در ایران مشخص نیست و خیلی ها از بی تفوت و مشکلات مالی ناراحت هستند. 4 این مساله سال هاست در ایران وجود داره فقط الان به قشر بازیگر و ورزشکار رسیده .
 • بی نام A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  9
  اتفاقا اینها بیشتر بازیگر سینما بودن تا تلوزیون.صدف طاهریان توی تلوزیون اصلا بازی نکرده.حالا اینکه شما هر مشکلی پیش میاد می خواید بندازید گردن تلوزیون اون یه بحث دیگست
 • بی نام IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  36
  مشکل سو ء مدیریت نگاه سلیقه ای و سیاسی در صدا و سیما طی 10 سال اخیر است که باعث شده روز به روز جذابیت و بیننده های "صدا و سیمای ملی" کم و کمتر شوند و شبکه های مستهجنی مثل جم از این خلا سوء استفاده کنند. مسئولین هم که متاسفانه متاسفانه صرفا نظاره گر این فاجعه هستند و بر مواضع شکست خورده خود و اختلافات سیاسی و سلیقه ای خود در امر فرهنگی پافشاری میکنند
  • جواد GB ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
   0
   دقیقا... ظلم صدا و سیما به خود این دوستان و به خانواده ای انهاست... البته به مردم هم هست چون اجازه میده فرهنگ های غلط وارد کشور بشن چون اجازه نمیده همین مردم بشینن و شبکه های خصوصی داخلی رو ببینن...
 • بی نام IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  185
  همه چی شده پارتی بازی و رابطه
 • امير IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  30
  اي حبيب من اي طبيب من....
 • بی نام IR ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  230
  بمونن اینجا که چی بشه شب و روز عذاب بکشن و دنبال پولشون بدون
 • بی نام A1 ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  36
  این کار شبکه جم ، به ضرر خودش تموم میشه. چون ما اگر میخواستیم این هنرپیشه ها رو ببینیم، همون تلویزیون خودمون رو تماشا میکردیم و هیچوقت دنبال ماهواره نمیرفتیم
  • بی نام IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   77
   قرصاتو خوردی؟
  • رضا A1 ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   54
   حالا انگار توی ماهواره بازیه مارلون براندو و رابرت دنیرو رو می بینینآخه بازی بازیگرهای ترکیه رو دیدن پز دادن داره؟؟؟در ضمن اکثر بازیگرهای مهاجرت کرده اصلا یا توی تلوزیون بازی نکردن یا مدتهاست که نقشی بهشون نمی رسه.بس که با استعدادن
  • احسان خراسان شمالی IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   35
   خوب نرو نبین چه اصراریه ما بیشتر میبینیم
 • بی نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  12
  جاذبه نوع قوانین کار.هرکی به هرکی بدترین نوع کاره
 • بی نام A1 ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  23
  دریغ از یک گزارش بی طرف، بدون غرض و واقع بینانه
 • احسان A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  17
  اینا بازیگر نیستن که،چهارتا سیاهه لشکر بردن اونجا،فکرکردم خبریه تو ایران هیچی نشدن،رفتن اونجا،آخرشم پشیمون میشن
  • بی نام A1 ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   15
   تو بازیگر خوبی هستی نان به نرخ روز خور
 • بی نام A1 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  57
  تنها چارش خصوصی کردن تلویزیون هستش...یک شبکه تلویزیونی و رادیویی دولتی کافیه و بقیه باید خصوصی اداره بشن تا حساب خرج و دخلشون رو داشته باشن و تولیدات با کیفیت ارائه بدن
 • بی نام A1 ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  48
  بنظرم همه باید آزاد باشن تو انتخابشون
 • بی نام IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  18
  بشنو این نی چون شکایت می‌کند از جداییها حکایت می‌کند کز نیستان تا مرا ببریده‌اند در نفیرم مرد و زن نالیده‌اند سینه خواهم شرحه شرحه از فراق تا بگویم شرح درد اشتیاق هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش
 • بی نام A1 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  36
  واقعا رفتن رابعه اسکوئی ضربه جبران ناپذیری به سینمای ایران زد
  • بی نام IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   14
   مسخره نکن
 • بی نام IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  72
  صداوسیما رو باید تعطیل کنن، فقط پول مردم و داره حیف و میل میکنه با ساختن برنامه های در پیت
 • بی نام IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  92
  شبکه معاند، من که عنادی نمیبینم، معاند کسانی هستند که از پول بیت المال برنامه های بی محتوا و تبلیغ پیامک زدن پخش میکنند
 • بی نام IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  137
  اگر مخاف رفتن بازیگران به شبکه جم هستید عدد دو رو به 3090 فرستید، گدایی الکترونیک از صبح تا پاسی از شب در رسانه میلی
  • بی نام A1 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   72
   عالي بوووووووووووووووووووووووووووووووود
 • بی نام IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  92
  من هرگز نشنيدم تو هيچ جاي دنيا به هنرمند بگن نبايد بري فلان كشور ، نصف بازيگراي هاليوود امريكايي نيستن.
 • بی نام A1 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  56
  آب رو بریز همون جایی که میسوزه
 • مهدی IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  52
  وقتی هنرمندان در داخل برای بازی در یک سریال یا حتی ساخت یک سریال با هزار و یک محدودیت از طرف صدا و سیما مواجه می شوند، نتیجه اش این می شود که مهاجرت کنند به کشوری نظیر ترکیه که محدودیتهای سینمایی و تلویزیونی اش بسیار بسیار کمتر از کشور ماست و آزادی در آنجا نیز برای کسانی که کار هنری می خواهند انجام دهند، بیشتر است. مقصر این وضع، صدا و سیمای کشور ماست نه هنرمندانی که مهاجرت کرده اند. فضا را باز کنند و پارتی بازی و باند بازی را کنار بگذارند تا هنرمند هم بتواند راحت کار هنری کند و نفس بکشد.
  • بی نام A1 ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   8
   حالا نه که دوستان رفتن ترکیه و آزاد شدن چقدر هنر ازشون فوران می کنهنه عزیزم هنر داشتن یا نداشتن به روسری داشتن یا نداشتن ربطی نداره.
 • بی نام A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  11
  این مسائل در مورد زنان بازیگر به‌صورت دیگری نیز مطرح می‌شود...... خدا رحمت کنه فرج ا... سلحشور چقدر مورد هجمه و انتقاد قرار گرفت .
 • بی نام IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  65
  مردم ایران گرسنه اند.. به دادشا برسید.. بیکاری در جامعه زیاد است. اخلاق مرد
 • امین GB ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  74
  وقتی اجازه تاسیس شبکه خصوصی و آزاد در ایران وجود نداره همین میشه. حداقل 50 درصد مردم جم نگاه میکنن
 • بی نام IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  19
  مشتی بازیگر رده چندم که هیچ کس قیافه هاشونو نمیشناسه.
 • بی نام A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  47
  درست کنن اوضاع سینما و تلوزیون رو کسی نمیره . اینقدر الکی ممنوع الکار نکنند . اینایی که رفتن همه مجبور شدن برن در غیر این صورت نمیرفتند
 • عزيز IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  6
  رفتن چند هنرپيشه در پيت كه اين همه سر و صدا نداره. ... نخبه هاى اين مملكت رفتن كسى صداش در نيومد
 • بی نام IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  3
  انسانی که برای پول تن به هر خفت خاری بده انسان نیست بلکه حیوانی بیش نیست .
  • بی نام RO ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   18
   گشنگی و نداری نکشیدی،داری شعار میدی
 • بی نام A1 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  9
  بهترین کار و کردن اینجا جای زندگی نیست
 • بی نام A1 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  3
  شماها دارین برای جم تبلیغ می کنین
 • صبا A1 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  3
  همه زندگی دنیا پول و شهرت نیست .خیلی بی خیال آن دنیا شده ایم .مگر برای آخرت هم پاسپورت مدت دار داریم که برای یه لقمه نون دست به هر کاری می زنیم.کار مورد علاقه نبود که نبود پیش خدا آبرو که داشته باشیم.دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پا فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد.
  • بی نام RO ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
   12
   البته اینایی که گفتی فقط واسه مردم عادیه دیگه مگه نه؟
 • بی نام EU ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  4
  گزارش خوب و جامعي بود ممنون
 • بی نام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  6
  این شبکه های جم خیلی مشکوکن. معلوم نیست مالک اصلی این شبکه ها چه کسانی هستن.
 • بی نام A1 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  7
  اکثر هنرمندان بزرگ و پرسابقه کشور در سکوت و فقر و بی خبری دارن از دنیا میرن و هیچ کس نه سراغی و نه کمکی چرا باید برای مردمی فداکاری کرد که حتی هویت خودشون رو فراموش کردند
 • حميد ٦٦ IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  9
  سيل مهاجرت در چند سال اخير نه تنها در عرصه هنر كه در همه سطوح جامعه تامل برانگيز و هشدار دهنده است ، شايد در گذشته از تعبير فرار مغزها استفاده ميشد اما امروز مهاجرت طبقه متوسط جامعه چند ده برابر شده، انسانها كاملا ازادند به هر كجا كه تمايل دارند بروند اما مسيولين موظفند شرايطى كاملا متفاوت را براى ماندن مردم در سرزمين خودشان فراهم كنند.
 • بی نام EU ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  11
  هر چی میکشیم از تلویزیونه
 • بی نام EU ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  2
  این خانم نشسته بر علیه تلویزیون مینویسه
 • بی نام EU ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  7
  رابعه اسکویی بازیگر خوبی بود بقیه شون لیاقتشون همون شیکه های جم و ریوره
 • بی نام IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  2
  جدا از سطحی نگری ویک طرفه دیدن مهاجرت اصول واساس ایرانی واعتقادشو زیر سوال میبره که به چه دلیل مهاجرت صورت گرفت به چه دلیل کشف حجاب شد و.........
 • فرشید IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  17
  اول اینکه گفته میشه که همه شبکه هایی که از خارج کشور پخش میشن چون خارج از ایران هستند نباید باشند ترکیه بیشتر از صدتا کانال دولتی و خصوصی در داخل داره و همین تعداد هم در خارج از ترکیه هستند و روی ماهواره دولتی ترکیه برای داخل ترکیه برنامه پخش میکنند .دوم اینکه این کانالها چون مطابق میل نیستند این توجیه درستی نیست که بگیم هر کی با ما نیست بر ماست .سوم اینکه تلویزیون ایران در انحصار است وهیج توجهی به خواست مردم نداره از اخبار یکطرفه تا حذف یک برنامه چون مطابق میل بعضی ها نیست مثلا سریال طنز در حاشیه به لحاظ فشار چند نفر به حاشیه رفت در حالی که اونایی که مطابق میلشون نبود میتونستند به راحتی نگاه نکنن و یا کانال عوض کنند نه اینکه خواستشون رو به همه تحمیل کنند و خیلی مگو های دیگر . . .
 • مرتضی IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  2
  حالا برن خوبه یا نرن خوبه
 • بی نام AT ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  13
  دلیلش فشارهای اجتماعی و سیاستهای نادرسته که وارد جزتی ترین امور زندگی آدمها میشن. تحمل فشار حدی داره.
 • بی نام IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  17
  به جای اینکه دنبال چرایی رفتن به جم بگردین دنبال اصلاح قوانینی که مشکل ایجاد کرده بگردین .قانون انجصار تلویزیون و رادیو در ایران به زمانی بر میگرده که شاید تصور پیشرفت تکنولوژی ماهواره و اینترنت رو نمیکردن که یک نفر اون طرف دنیا برای این طرف برنامه بفرسته .اما این اتفاق افتاد اما هنوز فقط صدا و سیما میخواد هر چی میخواد بگه و هرکاری دوست داشت بکنه .الان چه تعداد مجری و بازیگر داریم که بدون اینکه حتی علتش رو بدونن ممنوع الکار شدن؟ اگر قانون انحصار برداشته میشد و تلویزیونهای خصوصی می آمدن مشکلات تا حد زیادی میشد .آیا کسی توجه کرده که چرا علیرغم ممنوعیت ماهواره به قول یکی از مسئولان 70 درصد مردم دارند و استفاده میکنن؟
 • محمدرضا A1 ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  7
  به من هم کلی از این پیشنهادهای بی شرمانه شد. ولی همرو رد کردم.
 • بی نام A1 ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  5
  واقعا شبکه ی با کیفیتی هست اقا سریال ی سازه با ۴۰۰ قسمت برین گاوتون رو بچرونین
 • نبوی IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
  35
  قبل از اینکه دنبال رفتن بازیگران به جم باشید اول این سوال رو مطرح کنید صداو سیما سازمانی به شدت عریض و طویل با 60 هزار نفر پرسنل و بودجه یک هزار و 335 میلیارد و 800 میلیون تومانی و درآمدهای هنگفت از آگهی چرا نمیتونه از پس جم و سایر شبکه هایی با دو تا دوربین و چند تا مجری غیر حرفه ای که فقط درآمدشون از آگهی هاست برنمی یاد؟چرا مخاطبان رو نه تنها جذب نمیکنه بلکه دفع و از دست میده؟ وقتی بیننده نمیتونه بدون خراب شدن اعصاب یک مسابقه والیبال رو ببینه و کسی که پشت قضیه هر کاری دلش میخواد میکنه از قیچی کردن فیلم و سریال ایرانی تا مسابقه ورزشی و حذف هر بازیگر و مجری که دلش خواست بدون توجه به مردم میکنه نتیجه همین میشه
 • بی نام IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
  6
  دولت بودجه صداوسیما رو باید صفر کنه دلیل نداره بهش پول بده تا علیه خودش حرف بزنه کجای دنیا چنین چیزی هست
 • محمد A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
  2
  سلام نظراتی که توهین آمیزن رو پخش نکن.
 • ایرانی A1 ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
  0
  باسلام من به عنوان یک ایرانی اولا تاسف میخورم به کارهای این بازیگران ولی انسان هیچ وقت نمیتونه یک طرفه به قاضی بره حتما دلایل تو خالی یا محکم خودشون روداشن ولی طرف صحبت ما اینکه که چرا با ابروشون بازی کردن چرا خودشون رو که مرواریدی در صدف بودند رو انذار مردم کردن اتفاقا الان داشتم عکسهای رابعه اسکویی که در مشهد انداخته بود رو نیگاه میکردم دلم خواست بگم حساب هرکی به خداست مجازات و پاداش هم دست خداست ولی نه خودمونیم یعنی اصلا دلت واسه امام رضا تنگ نمیشه که رفتی یا اگه یه روز شد که برگردی ایران چجوری میتونی رو امام رضا نیگاه کنی واقعا حالتون گریه داره خدا از سر تقصیرات همه مخصوصا شما بگذره به حق این ماه محرم