۰ نفر
۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸

امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه به مرز مشترک بین فقر و کفر اشاره کرد و گفت: کفر زائیده فقر است و کمتر پیش می‌آید انسان فقیر و گرسنه بتواند دین خود را حفظ کند لذا در راه بندگی خدا باید به اندازه کافی و حلال از مال دنیا برخوردار بود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه، برخی افراد با دریافت حقوق‌های نجومی خود را طلبکار انقلاب می‌دانند افزود: این افراد چگونه می‌خواهند جوابگوی افراد فقیر جامعه باشند.

وی بر اساس روایتی از امام صادق(ع) گفت: دنیا شناسی از ارکان معرفت است و باید دانست که دنیا به تنهایی بد نیست اما حب و دلبستگی به آن بیچارگی دنیا و آخرت را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: افرادی که دنیا را شناختند و با آن خوب کنار آمدند و از دنیا به عنوان بهترین وسیله به عنوان رشد و ترقی خود استفاده کردند، عاقبت به خیر شدند.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه تکبر یک بیماری اخلاقی و روحی است، خاطرنشان کرد: دنیاپرستی، تکبر می‌آورد در حالی که فردی که متکبر باشد به بهشت نمی‌رود.

وی با بیان اینکه دنیا به مانند آب شور می‌ماند که فرد هر چه می‌خورد تشنه‎تر شده در نتیجه به هلاکت می‌رسد، گفت: طمع نیز از نشانه‌های دنیاپرستی است به طوری که فرد هرچه به دست می‌آورد باز هم بیشتر می‌خواهد.

آیت الله طه محمدی در ادامه گفت: طمع در وجود انسان یک رذیلت و قناعت باعث عزت اوست و این مال دنیاست که انواع و اقسام شهوات را در وجود انسان زنده می کند.

امام‌جمعه همدان در خطبه دوم نماز با اشاره به این بیت که از ورق گردانی لیل و نهار اندیشه کن و اینکه از نظر حضرت علی(ع) بعنوان بزرگترین دنیا شناس تاریخ، دنیا همانند استخوان خوکی است در دست یک آدم جذامی، خاطرنشان کرد: وقتی انسان در معرفت شناسی دنیا زمین خورد هم نوعان خود را به آتش و خون می کشد و انواع و اقسام جنایات را در دنیا رقم می زند، مثال آنچه امروز در عراق و سوریه توسط آمریکا که از دموکراسی دم می زند آمده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان به جنایات آل سعود اشاره کرد و گفت: تروریست زائیده وهابیت است و مسئله نگران کننده امروز اتفاقات اخیر عراق و بحرین و جبهه ایجاد شده در کشمیر بعنوان شهر مشترک بین پاکستان و هندوستان است که آل سعود از تمام ثروت خود استفاده کرد و وهابیت را ایجاد نمود و تمامی فتنه ها را رقم زده است.

 

 

 

کد خبر 559039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =