ایرنا نوشت ، رئیس انجمن سلیاک ایران گفت: شیوع بیماری سلیاک در مناطق مختلف کشور بسته به شرایط نژادی از نیم تا 1.5 درصد متغیر است.

سیدمحمدحسن امامی در همایش مردمی و کنفرانس بیماری سلیاک در بیمارستان هاجر شهرکرد افزود: براساس شناسایی و فراوانی بیماری در استان فارس با شیوع نیم درصد کمترین، اصفهان هفت دهم درصد و استان های لرستان و چهارمحال وبختیاری 1.5 درصد به عنوان بیشترین فراوانی را دارد.
وی با اشاره به این که تعداد افراد شناسایی شده و دارای این بیماری در چهارمحال وبختیاری بالاست، افزود: طرح شناسایی بیماری سلیاک و فراوانی این بیماری در این استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا خواهد شد.
وی افزود: شیوع این بیماری تا زمانی که نوزاد از شیرمادر تغذیه می کند، علائمی وجود ندارد و به محض غذاخوردن نوزاد، شیوع و علائم بیماری آغاز و ممکن است این بیماری در 70 سالگی نمایان شود.
امامی اظهار کرد: آمار ابتلا به سلیاک و حساسیت به گلوتن در ایران مشابه آمار سایر کشورهاست.
گلوتن نام عمومی یکی از پروتئین های موجود در گندم، چاودار (گندم سیاه) و جو است.
به گفته وی، مبتلایان به سلیاک به این پروتئین حساسیت دارند و مصرف آن در موادغذایی مانند نان و سایر محصولاتی که حاوی آرد گندم است، موجب مسمومیت و آسیب روده می شود.
رئیس انجمن سلیاک ایران افزود: این آسیب دیدگی سبب کاهش جذب موادغذایی ضروری می شود و اگر بیمار درمان نشود، می تواند منجر به سوء تغذیه و بروز بیماری های متعاقب آن مانند کم خونی، کمبود آهن، کاهش تراکم استخوان، کاهش وزن غیرارادی و کمبود ویتامین B12 شود.
وی در مورد بیماری سلیاک توضیح داد: سلیاک یک اختلال خود ایمنی است که روده کوچک را درگیر می کند که فرد مبتلا به بیماری سلیاک با استعداد ژنتیکی این بیماری به دنیا می آید و در اثر مصرف گلوتن به مرور زمان علائم بیماری را نشان می دهد.
وی با بیان این که در بسیاری از افراد علائم بیماری در سنین کودکی یا جوانی بروز می کند، افزود: اما ممکن است علائم و نشانه های بیماری در بسیاری از افراد مبتلا تا سنین میانسالی و پیری به صورت واضح بروز نیابد، بنابراین تا مدتی فرد و پزشک معالج پی به وجود بیماری نمی برند.
رئیس انجمن سلیاک ایران اظهار کرد: به دلیل این که تعداد زیادی از مبتلایان به سلیاک به دلیل این که بخش سالم روده کوچک آنها عمل جذب موادغذایی را انجام می دهد، تا سنین بالا با مشکل واضحی روبه رو نمی شوند.
امامی ادامه داد: شایعترین علایم این بیماری شامل نفخ، درد شکم، اسهال یا یبوست، کم خونی، اختلال رشد در کودکان، غیرطبیعی بودن آنزیم های کبد، نرمی و پوکی استخوان است.
به گفته وی درمان این بیماری رژِیم دقیق و کامل بدون گلوتن تا آخرعمر است، تشخیص دیرهنگام این بیماری و شروع درمان آن با تاخیر می تواند منجر به ایجاد عوارض جبران ناپذیر مانند سرطان روده کوچک، لنفوم و نیز تحمیل هزینه های سنگین درمانی بر خانواده ها و سیستم بهداشتی درمانی شود.
در این همایش یکروزه علائم بالینی سلیاک، تشخیص و درمان بیماری و درمان فرم های مقاوم بیماری، نقش صنایع غذایی در صنعت گلوتن فری و چالش های روان شناختی و خانوادگی و اجتماعی این بیماری تشریح شد.

کد خبر 559113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =