ایسنا نوشت: دستفروشانی که روزگاری نه چندان دور تنها در داخل واگن قطار مشغول به کار بوده و با عبور با زحمت، از سد انسان‌های فشرده اقدام به فروش اقلام خود می‌کردند، چندی است مکان بهتر،خنک‌تر و خلوت‌تری به نام سکوی ایستگاه‌ها را برای فروش اجناس و اقلام خود انتخاب کردند و این مسئله سبب شده که مترو تهران شبیه روز بازارهای سطح شهر شود و مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو معتقد است پای بی قانونی در این مورد می‌لنگد و باید مجلس قوانینی را در این مورد وضع کند!

احمدی بافنده ، در مورد افزایش دستفروشان در مترو و فعالیت برخی از آنها بر روی سکوها، با بیان اینکه درمورد موضوع دستفروشی قانونی نداریم، گفت: باید مجلس شورای اسلامی با وضع قوانینی در مورد نحوه ساماندهی و برخورد با دستفروشان چارچوبی مشخص کند.

وی با بیان اینکه تهران، اولین شهر کشور است که دارای مترو است گفت: اگر فکری به حال دستفروشان مترو نشود، قطعا با راه اندازی مترو مابقی شهرها؛ دستفروشان برای همه متروهای دیگر شهرها نیز مشکل ایجاد می‌کنند.

احمدی بافنده با بیان اینکه در متروهای دنیا این شکل دستفروشی وجود ندارد و عوامل بازرسی مترو اختیار قضایی دارند که در صورت فعالیت دستفروشان آنها را از مترو اخراج کنند، افزود: در متروی تهران، پلیس مترو مستقر نیست و با این حال رایزنی با نیروی انتظامی برای استقرار پلیس در مترو را در دستور کار قرار داده‌ایم تا مأموران انتظامی به اجرایی شدن ضوابط قضایی و پلیسی در مترو کمک کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه در بحث دستفروشان باید موضوعات قضایی و اختیارات حل شود، بیان کرد: نبود قانون مشخص، در برخورد با دستفروشان بسیار مشکل‌زا است که به نظر می‌رسد نمایندگان مردم در مجلس باید نسبت به تحقق این مهم اهتمام ورزند.

وی افزود: اگر واقعا دستفروشان مترو نیازمند هستند می توانند از ظرفیت‌های شهرداری تهران در حوزه ساماندهی آسیب دیدگان یا پروژه اشتغال زایی استفاده کنند.

42237

کد خبر 559561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
  7 3
  طبق معمول عملکرد ضعیف و بی قانونی شهرداری تهران
 • مریم A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
  0 7
  چند ساله اینطوری شده بخدا آرامش نداریم همزمان پنج تا فروشنده زن باصداهای ناهنجار رو مغزمون پیاده روی میکنن خواهش میکنیم از مسئولان جمع کنن این فروشنده های مزاخم رو
 • تقی A1 ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
  0 3
  وقتی داخل مترو اماکنی اجاره داده میشودبرای فروشندگی مواد غذایی کتاب و لوازم آرایشی صبحانه ووووفقط میمانداینکه از دیگر دست فروشان نمیتوانند مبلغی بابت اجاره ماهانه وروزانه دریافت کنند ومشکل مترو همین است آیا برای اجاره اماکن در داخل مترو مجلس مجوز داده است این اماکن نیز کاردستفروشی انجام میدهند
 • بی نام EU ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
  0 4
  معلول جسمی حرکتی که مسولیت۵نفررابرعهده دارم درصورت مزاحمت کارکنان متروکه بعضی هاشون ازسمت خودشان سواستفاده میکنن ویاقصدجمع اوری راداشته باشن خودسوزی خواهم کردامیدوارم شاهدچنین صحنه نباشیم