۰ نفر
۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۷
 انفجار مهیب در آلمان

منابع خبری از وقوع انفجار مهیب در شهر انسباخ واقع در جنوب آلمان خبر دادند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا و به نقل از پایگاه خبری روزنامه بیلد آلمان، عملیات پلیس، آتش نشانی و بالگردهای امداد رسانی آغاز و فعالیت این فستیوال موسیقی قطع شده است.

** پلیس انسباخ نیز تأیید کرده است که تاکنون یک نفر کشته و چندین نفر بشدت زخمی شده اند. مرکز شهر به طور کلی بسته شده است.

** بر اساس گزارش های اولیه دلیل انفجار نشت گاز اعلام شده است. اما سخنگوی پلیس انسباخ «میشائل کنراد» نشت گاز را تأیید نکرده و صرفاً صحبت از وقوع یک انفجار می کند.

** در عین حال، تلویزبون «ن ت فاو» آلمان نیز به نقل از مقامات این کشور احتمال حمله تروریستی را رد کرده است.

** این درحالی است که نیروهای ویژه پلیس در سطح شهر انسباخ مستقر شدند.

** روزنامه ولت نیز خبر از یک کشته و 11 زخمی بر اثر این انفجار را مخابره کرده است.

** در همین حال منابع خبری گزارش دادند که وزیر داخلی بایرن «یواخیم هرمان» از مونیخ عازم انسباخ شد.

** خبرگزاری آلمان در خبری فوری گزارش داد که انفجار انسباخ ناشی از مواد منفجره بوده است. روزنامه بیلد نیز به نقل از وزیر داخلی نوشت: انفجار انسباخ احتمالاً سوء قصد بوده است.

** شهردار انسباخ خانم «کاردا زایدل» تأیید کرد که این انفجار ناشی از مواد منفجره بود. به گفته وی هنوز معلوم نیست که چند انفجار رخ داده است. شهردار انسباخ در عین حال اعلام کرده که این انفجار در مقابل یک رستوران در مرکز شهر رخ داده که نزدیک به ورودیه یک فستیوال موسیقی بود که هزاران نفر در آنجا حضور داشتند. بنا به این گزارش، این فستیوال لغو و محل کاملاً تخلیه شده است. شهردار انسباخ این اطلاعات را در جریان نشست مطبوعاتی به رسانه ها اعلام کرد.

** به گفته شهردار انسباخ انفجار درست در مقابل ورودیه محل فستیوال موسیقی و در ساعت 22:12 به وقت محلی رخ داده است.

** بنا به گزارش ها، یک هتل و چندین ساختمان که در نزدیکی محل انفجار قرار دارند، تخلیه شدند.

** برخی شاهدان عینی از وقوع دو انفجار در این شهر خبر داده اند.

** وزارت داخلی بایرن اعلام کرد که شواهدی وجود دارد که این واقعه، حمله با استفاده از بمب بوده است.

** بسیاری از شهروندان انسباخ به دلیل اقدامات امنیتی و انسداد کامل بسیاری از خیابان های مرکز شهر توسط نیروهای پلیس، قادر به بازگشت به منازل خود نیستند.

** انسباخ یک شهر تاریخی است که حدود 40 هزار نفر جمیعت دارد. این شهر همچنین میزبان یک پایگاه ویژه بالگردهای ارتش آمریکاست و بسیاری از سربازان آمریکایی مستقر در این پایگاه نظامی اغلب برای تفریح در این شهر تردد می کنند.

** به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، احتمال می رود این انفجار ناشی از یک حمله انتحاری بوده و تنها فرد کشته نیز شخص مهاجم انتحاری بوده است.

5252

کد خبر 559845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =