ایرنا نوشت: مردی 26 ساله به یک مرکز نگهداری و مراقب از معلولان با چاقو در ژاپن حمله کرد.

به دنبال حمله وحشیانه مردی 26 ساله به یک مرکز نگهداری و مراقب از معلولان با چاقو در ژاپن که باعث مرگ بسیاری شد، موجی از نگرانی و هراس عمومی مردم شهر توکیو پایتخت این کشور را فرا گرفته است.

حمله اوایل وقت امروز سه شنبه (به وقت محلی) در غرب توکیو صورت گرفت و پلیس می گوید 19 نفر در جریان آن کشته شده اند.
در جریان حمله این فرد به این مرکز که بیشتر افراد در آن سالمند بودند، همچنین 26 نفر زخمی شدند که حال 20 نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
حمله در منطقه «کانا گواوا» رخ داد و ساعت 3 بامداد (به وقت محلی) مردی به نام «ساتوشی اوماتسو» که می گفت عامل این حمله است خود را تسلیم پلیس ایستگاه «تسوکویی» کرد.
هنوز انگیزه این فرد از این اقدام مشخص نیست اما او به پلیس گفته که بهتر است معلولان محو شوند و اثری از آنان نباشد.
او کارمند سابق یک شرکت در شهر «ساگامی هارا» بوده است و زمان تسلیم با خود یک کیف پر از چاقو و وسایل برنده و تیز داشت که برخی از آنها به خون آغشته بود.
پلیس ژاپن فورا این فرد را به جرم ورود غیرقانونی به محل مسکونی و کشتار قربانیان با چاقو بازداشت کرد.
حادثه در حدود ساعت 2:30 بامداد (به وقت محلی) در محله «تسوکویی لی لی» که یک منطقه مسکونی برای نگهداری از معلولان و سالمندان است رخ داد و تحقیقات پلیس برای یافتن علت این اقدام آغاز شده است.
تارنمای «ژاپن تودی» می نویسد این محل از طرف یک شرکت خیریه عمومی اداره می شود و دولت محلی آن را در فضایی به مساحت 30 هزار متر مربع ایجاد کرده و گنجایش 160 نفر را دارد.
در زمان حمله احتمالا نزدیک به 150 نفر در این باغ مسکونی نگهداری می شدند که 19 نفرشان بالای 75 سال و 40 نفر بالای 60 سال داشته اند.
از آنجا که مرکز در 50 کیلومتری توکیو پایتخت ژاپن و در نزدیکی یک مدرسه ابتدایی واقع شده، موجی از ترس مردم را فرا گرفته است.
در سال های 2001 و 2008 نیز دو مرد با چاقو به یک مدرسه و مردم در اطراف یک مرکز خرید حمله کردند که در جریان حمله به مدرسه هشت کودک و در حمله به محل خرید هفت نفر کشته شدند.

5252

کد خبر 560274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =