شهروند نوشت: «علی» زندانی دیگری است. او هم از‌سال ٨٨ پس از یک اختلاف با همسرش، گرفتار شده. همسرش مهریه ١٢٤تایی را به اجرا گذاشته است.

الان چند وقت می‌شود که در زندان هستی؟

از‌سال ٩٤ زندان هستم. یک مدت سند گذاشتم و آزاد شدم، اما باز هم برگشتم.
چند ‌سال زندگی مشترک داشتید؟
ما‌ سال ٨٥ ازدواج کردیم و‌ سال ٨٨ به اختلاف خوردیم. تقریبا ٣‌سال زندگی کردیم.
برای چند مهریه؟
١٢٤ مهریه، سری اول گفتند ٥٠ سکه را یک‌جا باید پرداخت کنم، بعد من اعتراض کردم، تبدیل شد به ٣٠ سکه، اما همسرم اصرار به گرفتن اقساطی سکه‌ها را داشت، چون می‌خواست یک درآمد ماهانه داشته باشد. درنهایت هم قرار شد ٣٠ سکه را یک‌جا بدهم و هرماه یک سکه پرداخت کنم.
گفتید یک مدت سند گذاشته بودید، بعد چه اتفاقی افتاد که به زندان برگشتی؟
قرار شد بروم ١٠ سکه را به صورت پیش‌قسط جور کنم. نتوانستم در مدت مشخص‌شده این پول را فراهم کنم، برگشتم که وقت بیشتری بگیرم که من را به زندان انداختند. الان چهارماه است که زندانم.
یعنی بدون اطلاع؟
بله، من شرکت سایپا کار می‌کردم، به خاطر غیبت اولیه‌ام اخراجم کرده بودند، چون بدون اطلاع سر کار حاضر نشده بودم. بعدش برگشتم و توضیح دادم، قبولم کردند. حالا دوباره بدون اطلاع به زندان افتادم. فکر کنم دیگر قبولم نکنند آن‌جا کارم را ادامه بدهم.
فرزندی هم دارید؟
بله یک پسر کلاس سوم ابتدایی دارم. الان هم از همسرم جدا شدم.
حالا وضع مهریه همسر سابق‌تان چطور است؟
باید ٣٠ سکه بدهم ماهی یک سکه. البته یک خودرو هم داشتم که آن را فروختند. ٣٠‌میلیون تومان می‌شد. پولش را به من ندادند.
آن موقع که مهریه همسرتان را تعیین می‌کردید، فکر می‌کردید چنین اتفاقی بیفتد؟
هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم همسرم مهریه‌اش را اجرا بگذارد، موقع عقد قسم خورده بود، اما وقتی با هم به مشکل خوردیم، رفت و شکایت کرد.
برای پرداخت مهریه، از ستاد دیه کمکی نگرفتید؟
چرا به آنها گفتم. به من گفتند ضامن می‌خواهیم.
بندی که هستید، افرادی مثل شما زیاد هستند؟
بله، خیلی زیادند، ما حتی یک و دو سکه هم داریم که زندان افتاده باشند. واقعا مردم ندارند. برای بدهی مهریه کسی نباید زندان بیفتد. ما از کسی پول نگرفتیم که حالا باید پس بدهیم. من ماهی دو‌میلیون تومان درآمد داشتم، الان که زندانم، چطور می‌توانم ماهی یک‌میلیون تومان بدهم. از همه اینها گذشته ما را کنار بقیه مجرمان مالی و کلاهبرداران نگهداری می‌کنند، این برای ما آزاردهنده است. ما که مجرم نیستیم. کاش مسئولان فکری به حال ما کنند. تعدادمان خیلی زیاد است.


45231

 

کد خبر 560275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =