نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و غنا/ ظریف با همتای غنایی‌اش دیدار کرد

وزیر امور خارجه کشورمان با همتای غنایی‌اش دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر محمدجواد ظریف صبح امروز به وقت محلی با حضور در محل وزارت خارجه غنا با همتای خود در این کشور "هانا سرواتِته" دیدار و گفت‌وگو کرد.

حضور ظریف در غنا، در قالب سفر او در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی به غرب آفریقا است.
وزیر امور خارجه کشورمان با ورود به آبوجا پایتخت نیجریه، سفر خود به چند کشور در غرب آفریقا را آغاز کرد.
وزیران خارجه ایران و غنا بعد از دیدار خصوصی در نشستی با حضور مدیران کل وزارت خارجه غنا حاضر شدند و به اعلام نتایج دیدار خود پرداختند.

ظریف و سرواتته هم‌چنین در یک نشست خبری شرکت کردند. وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه وی در نشست همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و غنا شرکت کردند.

محمد جواد ظریف و همتای غنایی‌اش پس از انجام دیداری رسمی و شرکت در یک کنفرانس خبری، در نشست همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و غنا حضور یافتند.

وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در این نشست با بیان این‌که «آفریقا، غرب آفریقا و به ویژه غنا برای ما مهم است»، گفت: بخش‌های مختلف اقتصادی و تجاری و علمی ما سال‌های سال است در غنا حضور و فعالیت دارند.

وی افزود: ایرانیان برای قوام نکرومه به عنوان یک قهرمان مقاومت و آزادی احترام قایلند.
وی گفت: ایران و غنا از کشورهای در حال توسعه‌اند. تحریم های ایران رسما برداشته شده و زمینه همکاری برای تجار دو کشور و بخش‌های مالی و بانکی فراهم است.

هانا تته وزیر خارجه غنا نیز در این نشست گفت: می‌خواهیم فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری های دوجانبه را در بخش‌های دولتی و خصوصی به ویژه در زمینه‌های بانکی و مالی بررسی کنیم.

وی افزود: شش ماه تا انتخابات در غنا فاصله داریم ولی اطمینان داشته باشید که در غنا قانون حاکم است.
وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه و وزارت تجارت غنا آماده هرگونه همکاری هستند تا این هیات تجاری موفق شود.

5252

کد خبر 560526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =