ایسنا نوشت: مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور در روزهای آتی را تشریح کرد.

احد وظیفه درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور طی روزهای آتی، گفت:‌ بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش بینی هواشناسی، طی سه روز آینده در استان‌های واقع در جنوب شرق و جنوب کشور در ساعات بعدازظهر شاهد رشد ابرهای جوششی خواهیم بود. همچنین در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، جنوب یزد، جنوب خراسان جنوبی، شرق فارس و برخی مناطق هرمزگان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت از عصر روز یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، فارس، هرمزگان و در روز دوشنبه در جنوب استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ارتفاعات هرمزگان، فارس و شمال استان بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، شدت بارش‌ها در روز یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، ارتفاعات هرمزگان و شرق فارس بیشتر خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود، گفت:‌ در روزهای یکشنبه و دوشنبه نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی افزایش ابر، بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین از فردا برای سواحل شمالی کشور روند افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

وی همچنین از افزایش سرعت وزش باد بر روی منطقه زابل از بعدازظهر روز یکشنبه خبر داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور همچنین با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده از وضعیت جوی کشور، گفت:‌ در روز یکشنبه در جنوب سیستان‌ و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، ارتفاعات هرمزگان و شرق فارس رشد ابرهای جوششی، رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید ممکن است سبب سیلابی شدن مسیلها در برخی از نقاط شود. از این‌رو توصیه می شود برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، اقدامات و تمهیدات لازم به‌کار گرفته شود و توصیه‌های لازم به هم‌میهنان و مسافران صورت گیرد.

وظیفه همچنین از افزایش دمای هوای تهران در دو روز آتی خبر داد و گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه صاف و همراه با وزش باد و افزایش ابر در برخی نقاط پیش‌بینی شده و بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت نیز به ترتیب 37 و 24 درجه خواهد بود.

۴۷۴۷

کد خبر 561816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =