جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا، به مسعود امینی‌تیرانی رسید

جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا که به مسعود امینی تیرانی تعلق گرفته بود، در نمایش ویژه فیلم «دشت خاموش»، به دست او رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شب گذشته (پنجشنبه ۲۹ مهر)، فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری که این روزها روی پرده سینماهای هنروتجربه است، میزبان تعدادی از فیلمبرداران سینمای ایران بود. 

تورج اصلانی، ساعد نیک‌ذات و مهدی اصلانی، از فیلمبرداران سینمای ایران، مهدی قربان‌پور، مستندساز و مسعود امینی تیرانی، فیلمبردار «دشت خاموش» که به‌تازگی جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا را برای فیلمبرداری این فیلم سینمایی دریافت کرده است، از جمله افرادی بودند که به تماشای این اثر در سینما فرهنگ نشستند. 

همچنین در این اکران، جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا که مدتی پیش در پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا به مسعود امینی تیرانی رسیده و احمد بهرامی آن را دریافت کرده بود، توسط تورج اصلانی و ساعد نیک‌ذات، به وی اهدا شد. 

جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا، به مسعود امینی‌تیرانی رسید

«دشت خاموش»، فیلمی است که به شرایط دشوار کاری و روابط پیچیده انسانی در یک محیط کارگری می‌پردازد.

این فیلم که پخش بین‌المللی آن توسط شرکت «پرشیا فیلم» با مدیریت علی قاسمی انجام می‌شود، تاکنون در بیش از ۲۵ جشنواره بین‌المللی شرکت داشته و جوایز مهمی را برای سینمای ایران کسب کرده است که از آن جمله می‌توان به دریافت تندیس شیرِ بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰، تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، تندیس بهترین بازیگر مرد برای علی باقری از فستیوال هنگ‌کنگ سال ۲۰۲۱، بهترین تدوین برای سارا یاوری از انجمن بین‌المللی منتقدان و روزنامه‌نگاران سراسر جهان سال ۲۰۲۱، نشان فیپرشی از فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم سال ۲۰۲۰، تندیس بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) سال ۲۰۲۱ و جایزه بهترین فیلم از فستیوال سابورسیو کرواسی سال ۲۰۲۱ اشاره کرد. 

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی کرده‌اند.

جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا، به مسعود امینی‌تیرانی رسید

۵۷۵۷

کد خبر 563316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =