تسنیم نوشت: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه رکود و بیکاری دو مشکل اصلی کشور است، گفت: پارلمان دهم استعداد یک مجلس کارآمد را دارد.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست پیش کنگره دوازدهم تشکل متبوعش با اشاره به ریشه‌های کوتای نافرجام ترکیه و مواضع جمهوری اسلامی ایران، اظهارکرد: مسؤلان ترکیه‌ای اکنون متوجه شده‌اند کشورهایی که ادعای دوستی با این کشور را داشتند در ماجرای کودتا چگونه پشت آنها را خالی کردند.

وی افزود: تلقی اینکه سرویسهای اطلاعاتی امریکا و غرب از جریان کودتا مطلع نبودند بسیار ساده انگار است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در توضیح وقایع داخلی کشور و تشکیل مجلس دهم و توفیق اصولگرایان در تصاحب کرسیهای هیئت رئیسه مجلس، تصریح کرد: 103 رای محمد رضا عارف ظرفیت نهایی اصلاح طلبان را در مجلس دهم نشان داد.

باهنر با تاکید براینکه مجلس دهم شبیه مجلس ششم نخواهد بود، گفت: مجلس دهم استعداد یک مجلس کارآمد را دارد و امیداوریم که این مهم تحقق یابد.

وی با بیان اینکه هر چند در تهران اصولگرایان برای ورود به مجلس موفق نبودند، اما این گونه رای دادن مردم سرمایه اجتماعی خوبی برای انتخاباتهای دیگر است، اظهار کرد: از این سرمایه اجتماعی باید به خوبی استفاده کرد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه نباید فضای حال حاضر کشور را انتخاباتی کرد، گفت: احزاب و تشکلها میتوانند در جلسات درون حزبی به موضوع انتخابات بپردازند و برنامه ریزیهای در این زمینه داشته باشند.

باهنر در این نشست به تحلیل نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم پرداخت و رکود و بیکاری را دو مشکل اصلی کشور عنوان کرد و برجام را یک دستاورد مهمی دانست.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در این نشست به تحلیل تحرکات رئیس دولت نهم و دهم پیش از انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و تحلیلی نیز از میزان رای رئیس دولت یازدهم در انتخابات پیش‌رو ارائه کرد.

17214

کد خبر 563623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =