مدیرعامل ایران ترانسفو به شایعات این شرکت بورسی واکنش نشان داد و درباره ۱۱ اقدام هیات مدیره جدید ، علت فروش اقلام مازاد، سود تقسیمی و آخرین وضعیت ایجاد هلدینگ و روند بی وقفه تولیدات توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرتضی فرجی درباره حواشی و شایعات مطرح شده پیرامون ایران ترانسفو در روزهای گذشته، درباره 11 اقدام هیات مدیره جدید ، علت فروش اقلام مازاد ، سود تقسیمی و آخرین وضعیت ایجاد هلدینگ وروند بی وقفه تولیدات توضیحاتی ارایه کرد.

عملکرد هیئت مدیره جدید

وی با تاکید بر بی اساس بودن توقف خطوط تولید و پابرجا بودن روند تولیدات ، به عملکرد هیئت مدیره جدید "بترانس" اشاره کرد و اظهار داشت:  پس از خرید حدود 30 درصد از سهام ایران ترانسفو توسط شرکت صنعت و تجارت آداک از سازمان خصوصی که کاملاً مطابق با قوانین موجود در عرضه سهام توسط سازمان خصوصی سازی و با نظارت سازمان بورس و بورس تهران انجام یافت، هیئت مدیره جدید شرکت از آبان سال 94 شروع به فعالیت کرد.

وی ادامه داد: در زمان شروع بکار هیئت مدیره جدید ، شرکت با انباشت مطالبات سنواتی به مبلغ 1000 میلیارد تومان داشت و با دریافت معادل همین مبلغ تسهیلات دریافتی از سیستم بانکی با مشکلات شدید نقدینگی روبرو بوده اما اعضاء هیئت مدیره با برگزاری جلسات هر 2 هفته یکبار و حضور بیشتر در شرکت تلاش برای بهبود شرایط نابسامان به جا مانده از سوء مدیریت های گذشته را آغاز کردند.

11 اقدامی که مدیریت جدید "بترانس" انجام داده

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با این اوصاف طی همین مدت، حداقل 11 اقدام مهم توسط مدیریت جدید انجام شد.

به گفته فرجی این اقدامات شامل اتمام انتقال کارخانه ری به شهرک جدید صنعتی پرند بعد از وقفه های طولانی نسبت به زمان برآوردی اتمام پروژه در سنوات گذشته ، ایجاد سیستم گزارشدهی عملکردی و مالی در سطوح مدیریت ارشد شرکتهای گروه، تشکیل کمیته وصول مطالبات و تاُکید بر پیگیری سریع تر و یافتن راه حلهای جدید وصول مطالبات سالیان گذشته به منظور بهبود شرایط نقدینگی شرکت، تصویب ورود شرکتهای زیرمجموعه به فرابورس و پیگیری مراحل اجرایی، تدوین راهکارهای لازم برای تحویل به موقع محصولات و خدمات پس از فروش، پیگیری موارد قانونی مربوط به افزایش تعرفه ترانس های وارداتی، نظارت و پیگیری بر روند بازپرداخت تسهیلات گروه، یافتن منابع ارزان و جایگزینی تسهیلات ارزان قیمت با تسهیلات گران قیمت، تاُکید نظارت دقیق بر روند خرید مواد اولیه به منظور کاهش نرخ هزینه و کاهش نرخ برخی اقلام تا بیش از 25 درصد، برقراری ارتباط و مذاکره با شرکت های معتبر خارجی به منظور دریافت دانش فنی و توسعه روابط اقتصادی، یکپارچه کردن سازمان فروش در بخش ترانس ها، توزیع، فوق توزیع  و قدرت در شرکت بازرگانی و تاکید بر روشهای علمی بازار جهت بازاریابی و فروش محصولات شرکت و مذاکره با شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی به منظور یافتن تاُمین کننده مالی معتبر و ارزان هستند.

ایرادی به تقسیم سود نیست

وی با اشاره به نبود ایرادی در تقسیم سود، اظهار داشت: در مجمع عمومی سال مالی مربوط به اسفند سال گذشته نیز و با رای اکثریت سهامداران، 50 درصد از سود محقق شده تقسیم شد که با توجه به با رعایت تمام موارد قانونی و نظارت حسابرس مستقل و نماینده سازمان بورس، هیچ ایراد قانونی به آن وارد نیست.

علت فروش اقلام مازاد

مدیرعامل ایران ترانسفو در رابطه به اقدام به فروش اقلام مازاد این شرکت بورسی نیز توضیح داد: طبق مصوبه 5 خرداد 95 هیئت مدیره مقرر شد با هدف بازپرداخت تسهیلات بانکی و افزایش توان نقدینگی و عملیاتی، مبادرت به فروش اقلام مازاد شود . این تصمیم مورد توافق همه اعضاء هیئت مدیره بوده و تنها مرتبط به یک یا چند نفر از اعضاء هیئت مدیره نیست.

به گفته فرجی طبق توضیحات اعلامی در مجمع ، هزینه مالی سال گذشته نسبت به سال 93، 30 درصد افزایش یافته که یکی از دلایل اصلی این تصمیم کاهش هزینه های مالی شرکت بوده است.

ایجاد هلدینگ

وی در مورد ایجاد هلدینگ برای شرکت نیز توضیح داد: تمام جنبه های تشکیل هلدینگ تحت بررسی بوده و مطمئناً انجام این امر نیاز به مصوبات قانونی خواهد داشت.

واکنش به شایعات مطرح شده در فضای مجازی

فرجی در پایان به شایعات و توهین های مطرح شده در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: رواج هرگونه افترا، تهمت و یا شایعات بی اساس و بدون مدارک قانونی، مستند و منطقی به شرکت ، هیئت مدیره و سهامداران در فضای مجازی به منزله تشویش اذهان عمومی، کاهش اعتبار شرکت نزد مشتریان و جلوگیری از روند عادی تولید و فروش بوده و موجب بروز خسارت های جبران ناپذیر مادی و معنوی و به تبع آن سهامداران، مدیران و کارکنان و مشتریان شرکت خواهد بود. در این خصوص توجه عموم را به حق قانونی کلیه ذینفعان و پیگیری از طریق مراجع قانونی از مسببان شرایط حادث شده در این چند روز را جلب می کنم.

 

22435

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 563927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =