آرمان نوشت: احمدی‌نژاد به بافق رفت تا به گفته حامیانش حماسه دیگری در این شهر رقم بخورد اما آنچه عصر پنجشنبه در بافق رخ داد نه تنها شباهتی به حماسه نداشت بلکه به میدان رقابت انتخاباتی و تضعیف دولت شباهت داشت.

البته فارغ از اقدامات برخي حاضران در اين مراسم، حضور احمدي‌نژاد در شهر بافق در استان يزد كه گرايش اصلاح‌طلبانه مردمش زبانزد خاص و عام است حاشيه‌هاي زيادي داشت، از جمله تغيير محل سخنراني احمدي‌نژاد.

كانال هاي نزديك به رئيس‌جمهور سابق نوشتند:«در اعلاميه‌هاي چند روز اخير سخنراني دكتر احمدي‌نژاد در يادواره شهداي شهرستان بافق استان يزد، محل اعلام‌شده گلزار شهداي گمنام شهرستان بافق بود كه كه مكان برگزاري به حسينيه سفلي تغيير پيدا كرده است. نهادهاي مسئول با وجود حمايت مردم و خانواده شهدا از برگزاري اين يادواره شهدا، هيچ گونه حمايت و پشتيباني از برگزاري اين برنامه انجام ندادند و اعلام كردند كه هيچ كدام از كاركنان و كارمندان حق ياري دادن جهت تامين مكان و امكانات براي اين برنامه را نداشته و در صورت اقدام براي تامين مكان مناسب سخنراني، مورد توبيخ قرار خواهند گرفت.
تنها مكاني كه اجازه برگزاري اين برنامه در آن داده شده بود گلزار شهداي گمنام شهرستان بافق بوده است اما صبح پنجشنبه در نتيجه تلاش برگزاركنندگان يادواره و اعلام آمادگي داوطلبانه هيات امناي حسينيه بزرگ سفلي، اين حسينيه براي بهتر برگزار شدن هرچه بيشتر سخنراني دكتر احمدي‌نژاد در نظر گرفته شد.»
ظاهرا مسئولان استاني كه خواهان برقراري آرامش و اعتدال در شهر بودند مكاني را به سخنراني احمدي‌نژاد اختصاص دادند كه مخل آرامش مردم شهر نباشد. اين نارضايتي مسئولان بافق از اقدامات احمدي‌نژاد را درباره ديگر موارد هم مي‌توان مشاهده كرد يعني در حالي كه پيش ازاين اعلام شده بود قرار است احمدي‌نژاد در اين سفر ديداري هم با امام جمعه بافق داشته باشد اما خبري از اين ديدار منتشر نشد و ظاهرا لغو شده است.
باشگاه خبرنگاران نوشت:«احمدي‌نژاد قرار بود امامزاده عبدا... شهر بافق را زيارت كند و جلسه خصوصي هم با دست‌اندركاران داشته باشد كه به دليل ازدحام جمعيت، برنامه لغو شد.» كه برخي اين ازدحام جمعيت را تنها يك توجيه دانستند و بس!
از نكات جالب سفر احمدي‌نژاد به بافق فعال بودن پدر داماد او يعني خورشيدي بود. او كه اعلام كرده بود در انتخابات سال ۸۸ به محسن رضايي راي داده است و از پسرش مهدي خورشيدي به سبب همراهي با احمدي‌نژاد اعلام برائت كرده بود، روز پنجشنبه در كانال تلگرامي خود به انتشار لحظه به لحظه عكس و خبر از اين سفر پرداخت كه نشان‌دهنده تغيير مواضع او درباره احمدي‌نژاد است.
البته برخي تصاوير منتشر شده از سوي خورشيدي سبب تعجب و خنده شد، از جمله عكسي از احمدي‌نژاد كه سه خانم محجبه در جلو و كنار احمدي‌نژاد و ۳ يا ۴ مرد در پشت آنها را با زيرنويس«استقبال غيرمنتظره مردم از دكتر احمدي‌نژاد قبل از ورود به شهر اردكان» را منتشر كرده است و رصد‌كنندگان اين تصوير از يكديگر درباره معناي غيرمنتظره بودن كه براي اين عكس به كار رفته است سوال مي‌كردند، چرا كه به طور معمول براي برخي عكس انداختن با شخصي كه زماني رئيس‌جمهور بوده، از جذابيت برخوردار است و موضوع منحصر به فردي نيست كه بتوان از آن به عنوان استقبال غيرمنتظره ياد كرد!
روز پنجشنبه علي اكبر جوانفكر همراه احمدي‌نژاد بود و همراه او وارد محل سخنراني شد. شعارهاي «شعار هرچه مرده احمدي برمي‌گرده»، «دسته گل محمدي به شهر ما خوش آمدي»، «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر اسراييل» هنگام ورود احمدي‌نژاد به محل سخنراني از ميان جمعيت و در هنگام سخنراني وي به گوش مي‌رسيد.
احمدي‌نژاد در مسير بازگشت از حسينيه، توسط تعدادي موتورسوار كه صداي بوق شان متوقف نمي‌شد، اسكورت شد. احمدي‌نژاد روز پنجشنبه با يك اتومبيل شاسي بلند به بافق سفر كرد كه اين موضوع با شعار ساده زيستي او همخواني نداشت و سبب تعجب برخي حاميان او شد.

 


45231

 

کد خبر 564083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • فاتینا IR ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  121
  کم با احساسات مردم بازی کن احمدی نژاد
 • امید A1 ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
  92
  بنده خدا ماشین شاسی بلند که مال خودش نبوده سوار شده.
 • بی نام A1 ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
  5
  احتمالا همون پژوی مشهور بوده.فقط فنر خیلی بلند براش انداختنداسپرتش کردند