همزمان با دهه کرامت خدام حرم حضرت معصومه(س) وارد چهارمحال‌وبختیاری شدند

همزمان با آغاز دهه کرامت ، خدام حرم مطهر این بانوی برگزیده اسلام وارد استان چهارمحال و بختیاری شدند و در بدو ورود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد حجت الاسلام و المسلمین نکونام در دیدار با خادمان حضرت معصومه (س) نامگذاری از میلاد حضرت معصومه(س) تا ولادت حضرت امام رضا(ع) به نام دهه کرامت را ابتکاری بسیارخوب و تحسین برانگیز دانست.

امام جمعه شهرکرد گفت: با توجه به اشتیاق و محبت فراوان مردم به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و خواهر بزرگوار ایشان حضرت معصومه(س)، این دهه، سال به سال جایگاه بیشتری در جامعه پیدا کرده و اقبال مردم به این ایام بیشتر شده است.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام حضور خادمان حضرت حضرت معصومه (س) و علی بن موسی الرضا (ع) در استان‌ها را نیز اقدامی بسیار خوب و ارزشمند خواند و گفت: حضور خادمان در نقاط مختلف استان‌ها و اجرای برنامه مدیحه سرایی و مولودی خوانی یک رونق و عظمت خاصی به جشن‌های این ایام می‌بخشد که این‌ها همه از نعمت‌ها و برکات الهی است.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: مردم به همان میزان که عاشق و شیفته حضور در حرم حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) هستند، زمانی هم که مطلع می‌شوند که خادمان این دو آستان ملکوتی به استان‌ها آمده‌اند، با اشتیاق فراوان به استقبال خادمان می‌آیند و حرمت و ارزش ویژه برای این عزیزان قائل هستند.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام حب به اهل بیت (ع) و ابراز علاقه به آستان مقدس ائمه معصومین(ع) را از شعائر بزرگ الهی دانست و گفت: این ابتکارات و خلاقیت‌ها به این شعائر رونق می بخشد و روز به روز ارتباط و محبت مردم نسبت به خاندان اهل بیت عصمت(ع) را مستحکم‌تر می کند و جامعه از برکات وجود این انوار تابناک الهی بهره‌مند می‌شود.
رییس شورای فرهنگ عمومی استان حضور خادمان در استان‌ها را آغازی بر رونق و گسترش هر چه بیشتر برکات خاندان اهل بیت عصمت و طهارت به جامعه دانست و تصریح کرد: باید از برکات و ظرفیت‌های عظیم معنوی و مادی که در دستگاه ملکوتی حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه وجود دارد در جهت رفع مشکلات فرهنگی و محرومیت‌زدایی در سرتاسر کشور بهره برد.
حمل پرچم گنبد حرم حضرت معصومه(س) توسط خادمان حرم و تبرك پرچم بارگاه حضرت معصومه (س)، توزيع بسته‌های تبركی، اجرای مديحه‌سرايی و زيارت‌نامه خوانی از برنامه‌های خادمان در استان است.
همزمان با دهه کرامت و حضور خدام حرم حضرت معصومه(س) در استان سلسله جشن‌های مردمی این حوزه با عنوان 'زیر سایه خورشید' برگزار می‌شود.
حضور در ندامتگاه ها و بیمارستان های استان و دیدار با بیماران بخش‌های عفونی، داخلی، آنکولوژی، اطفال، جراحی، سی سی یو و آی سی یو با تبرک جستن از پرچم گنبد حرم حضرت معصومه(س)، ، دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم، حضور در جشن‌های مردمی دهه کرامت، شرکت در برنامه زنده تلویزیونی و حضور در نماز جماعت مساجد از جمله برنامه های سفر خادمان حرم حضرت معصومه (س) به استان چهارمحال و بختیاری است.

46

کد خبر 564288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =