نماینده مجلس: خبرنگاران باید با بی‌طرفی و شجاعت و دقت به بیان واقعیت بپردازند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ملاک ارزیابی رسانه ها میزان بیان صداقت و دوری از سیاه نمایی و تملق گویی باشد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خبرانلاین ، اردشیر نوریان  در آیین رونمایی از مجتمع رسانه ای راه روشن  در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکرد افزود: در مساله فیش های حقوقی نامتعارف، خبرنگاران می توانستند عملکرد بهتری داشته باشند و اگر شبکه های اجتماعی نبودند این مساله نیز از سوی خبرنگاران ممکن بود به شکل کنونی پیگیری نمی شد و از کنار آن می گذشتند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران در جامعه مانند 'سنسورها' حساس هستند و این سنسورها واقعیت های جامعه را نشان می دهد و اگر این سنسورها عملکرد موفقی نداشته باشند، واقعیت های جامعه به مردم منعکس نمی شود.
به گفته وی وظیفه خبرنگاران بزرگنمایی و کوچک نمایی نیست و باید با بی طرفی و شحاعت و دقت به بیان واقعیت ها بپردازند، از این رو ملاک ارزیابی رسانه ها میزان بیان صداقت و دوری از سیاه نمایی و تملق گویی باشد.
وی گفت: وظیفه رسانه نیش و نوش زدن نیست و نباید با رسانه یا همین سنسور، برخورد حذفی کرد بلکه به علائم این سنسورها توجه می کنند.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، سوء استفاده از مساله قومیت ها و اهانت به قومیت ها در رسانه ها را امری ناپسند و غیر فرهنگی دانست و گفت: هر رسانه ای در تراز جمهوری اسلامی ایران است باید اعتمادسازی کند و این اعتمادسازی بین سرمایه اجتماعی و کارگزاران از کارکردهای رسانه است.
وی گفت: هیج نماینده ای نمی تواند از جامعه ایراد بگیرد، چرا که مجلس در راس امور است و اگر جایی مشکل وجود دارد یا قانونی دارای نقص است خود نمایندگان مجلس باید آن را اصلاح کنند.
نوریان اظهار کرد: مجتمع رسانه ای راه روشن آسیب های اجتماعی را بررسی می کند و نیازها و دغدغه های مردم را به صورت پرونده ای مورد ارزیابی قرار خواهد داد و قصد مچ گیری ندارد بلکه با تاکید بر کرامت انسانی با هدف روشنگری و اصلاح امور به دنبال انتشار اخبار و نشریه راه روشن است.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار نیز وظیفه خبرنگاران را اطلاع رسانی دقیق و روشن از وقایع جامعه دانست.
علی کاظمی باباحیدری افزود: خبرنگاران به عنوان قشر فرهنگی، نیازمند حمایت هستند چرا که این قشر زحمتکش با کمترین امکانات به امر اطلاع رسانی مشغول هستند و این قشر نیز نیازمند تامین هزینه های نشریه و تامین معاش خود است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خبرنگاران با رسالت خطیری که دارند در راس همه نگاه ها قرار دارند و بیان واقعیت ها به دور از اتهام زنی و تهمت ها وظیفه رسانه است.
خدابخش مرادی افزود: دولت یازدهم به توسعه نشریات توجه ویژه ای داشته است و در این دولت با افزایش 17 نشریه به 44 نشریه در استان رسیده است.
گفتنی است ،در این آیین از نشریه راه روشن و پایگاه خبری تحلیلی رخ نیوز با حضور سه نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان چهارمحال و بختیاری در قالب مجتمع رسانه ای راه روشن رونمایی شد.

46

 

کد خبر 564547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =