اجرای کنسرت کامکارها با حضور جمعی از اهالی سینما

گروه کامکارها در نخستین شب از برنامه موسیقی بارانا، در حالی در کاخ نیاوران روی صحنه رفتند که میزبان چندین چهره سینمایی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شامگاه پنجشنبه 21 مرداد ماه، نخستین کنسرت از مجموعه برنامه‌های موسیقایی برای حمایت از کودکان سرطانی روی استخر کاخ نیاوران برگزار شد. این برنامه به گروه کامکارها تعلق داشت که در دو بخش فارسی و کُردی اجرا شد.

در بخش نخست، آثاری چون «در طرب هوای تو»، «غم هجران»، «حجاب چهره جان» و در بخش دوم قطعاتی از جمله «آه سرد»، «گهواره»، «انار»، «میوه رنگارنگ»، «بگذار بروم»، «سودای عشق» و «کج کلاه من» نواخته شدند.

اجراهای «انار»، «بگذار بروم» و «کج کلاه من» که از موسیقی‌های فولکلور کردی هستند با استقبال بسیار خوبی از سوی تماشاگران مواجه شد، تا جایی که گروه کامکارها به احترام تشویق‌ها و درخواست مردم، یک قطعه بیشتر اجرا کردند.

اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، شمس لنگرودی، هومن برق نورد، میترا حجار و شقایق دهقان از جمله مهمانان اجرای کامکارها بودند.

شب‌های موسیقی بارانا که از 21 مرداد در کاخ نیاوران شروع شده است، تا 29 مرداد ماه ادامه دارد. براساس اعلام برگزارکنندگان، پنج درصد از فروش بلیت‌های این برنامه به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک و همچنین درصدی دیگر از فروش برای حمایت از موسیقی‌دانان در حوزه‌ سلامت و رفاه در نظر گرفته شده است.

5757

کد خبر 566448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =