واحدمرکزی خبر نوشت: وزیر دادگستری ترکیه گفت : آمریکا باید فتح الله گولن را به ترکیه تحویل دهد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه، بکر بوزداغ دیروز در گفتگو با خبرنگاران در شهر یوزگات با بیان این مطلب تاکید کرد، فتح الله گولن مرتکب جرم شده است و در این باره هیچ تردیدی وجود ندارد. وی گفت: خودداری آمریکا از استرداد فتح الله گولن به این مفهوم خواهد بود که آمریکا دوستی با یک تروریست را به دوستی با ترکیه ترجیح داده است.

وی افزود : تردیدی نداریم که کودتای نافرجام 15 ژوییه به دستور فتح الله گولن و هدایت صورت گرفته است. وزیر دادگستری ترکیه گفت: سازمان های اطلاعاتی آمریکا و کشورهای اروپایی بسیار قدرتمند هستند.

اطمینان داریم که آنان نیز این موضوع را به خوبی می دانند. بوزداغ گفت:‌ مذاکرات میان وزارتخانه های دادگستری آمریکا و ترکیه درباره موضوع استرداد فتح الله گولن ادامه دارد.

وی گفت: هیئتی 4 نفری از کارشناسان وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه آمریکا 22 اوت به ترکیه خواهند آمد. بوزداغ گفت: ‌این هیئت 23 و 24 اوت با مقامات ترکیه گفتگو خواهد کرد.

وزیر دادگستری ترکیه گفت: موضوع استرداد فتح الله گولن فقط مشکل ترکیه یا آمریکا نیست بلکه موضوعی است که همه جهان آن را از نزدیک دنبال می کنند.

52261

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 566789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =