« سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه « بررسی های آمریکائی تایید می کند که حیات آینده اسرائیل طولانی نخواهد بود»، گفت: در سال 2006 آمریکا برای تجاوز علیه لبنان تصمیم گرفت و اسرائیل آن را اجرا کرد.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه « بررسی های آمریکائی تایید می کند که حیات آینده اسرائیل طولانی نخواهد بود»، گفت: در سال 2006 آمریکا برای تجاوز علیه لبنان تصمیم گرفت و اسرائیل آن را اجرا کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان که در مراسم دهمین سالروز پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ تابستان سال 2006 ( جنگ 33 روزه) در مقابل دشمن صهیونیستی سخن می گفت، افزود: مقاومت با ناکام ساختن اهداف تجاوز آمریکائی اسرائیلی علیه لبنان به موفقیتی تاریخی و راهبردی دست یافت.

این مراسم تحت عنوان « زمان پیروزی ها» عصر شنبه در مجمع موسی عباس در شهر بنت جبیل در جنوب لبنان و نزدیک مرزهای فلسطین اشغالی و با حضور جمعی گسترده از مردم و شخصیت های مذهبی، سیاسی و دیپلماتیک از جمله « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران و« علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان برگزار شد.

در آغاز این مراسم، « حسن نجفی» از قاریان جمهوری اسلامی ایران و از خادمان امام رضا(ع) آیاتی از قرآن کریم را قرائت کرد.

سید حسن نصرالله که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، از اهالی مقاومت، شهدا و جانبازان و خانواده آنها، رزمندگان و ملت و دولت لبنان و رسانه ها و همچنین حامیان مقاومت لبنان به ویژه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه قدردانی و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه « رژیم اسرائیل در یک ماه گذشته اهتمام زیادی به برگزاری دهمین سالگرد پیروزی مقاومت بیشتر از برخی لبنانی ها داشته است»، خاطرنشان کرد: بزرگترین هدف جنگ 33 روزه از دورکردن مقاومت از مرزها، کشتار زیاد، خلع سلاح و نابودی مقاومت و در نهایت ایجاد خاورمیانه جدید بود.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مقاومت همه اهداف جنگ آمریکائی اسرائیلی را ناکام ساخت و مقاومت همچنان در کنار مرزهای لبنان قرار دارد، تصریح کرد: هدف دیگر جنگ 33 روزه با استفاده از نیروهای چند ملیتی، الحاق لبنان به ساختار امنیتی آمریکا ، تقویت جایگاه اسرائیل و آزادسازی اسیران اسرائیلی بدون قید و شرط بود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: از نتایج پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه، فروپاشی موسسه نظامی اسرائیل در داخل ، رد و بدل اتهام ها بین افسران و سربازان، برکناری و استعفاها و تغییرات در ارتش اسرائیل و بی اعتمادی بین فرماندهان و سربازان اسرائیلی بود.
وی گفت: از دیگر نتایج پیروزی مقاومت، ایجاد بی اعتمادی بین اسرائیلی ها و رهبرانشان و رفتن رژیم اسرائیل به سوی سرنوشتی بسیار خطرناک بود.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه «باور شکست ناپذیری ارتش صهیونیستی در جنگ 33 روزه فرو ریخت»، افزود: جنگ تابستان سال 2006 یک نقطه عطف مهم و جدی در تاریخ است و برای رژیم صهیونیستی پیامدهای سنگینی داشته است.

وی به تکاپوها و کارشکنی ها برای جلوگیری از پیروزی مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه و خارج کردن مقاومت از معادله های داخلی و منطقه ای اشاره کرد و اظهارداشت: اسرائیل همواره تلاش دارد با دشمنش در مرزها و داخل خاک آن بجنگد و خیلی سریع به پیروزی هایی دست یابد اما در جنگ های 33 روزه و غزه شکست های سنگینی را متحمل شد.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه امروز « اسرائیل نمی تواند اهدافی بلندپروازانه اعلام کند»، خاطرنشان کرد: بعداز جنگ 33 روزه همواره این سوال در اسرائیل مطرح است که آیا رژیم صهیونیستی باقی می ماند و یا نابود می شود.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اکنون از آرامش در مقابل آرامش سخن می گوید زیرا نمی تواند به معاهده و یا معادله سازش با لبنان دست یابد و این معادله ای است که پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه وضع کرده است.

وی با بیان اینکه « امروز هم به نتانیاهو می گویم که اسرائیل همچون لانه عنکبوت سست است»، تاکید کرد: احدی امروز نمی تواند بر لبنان منت بگذارد که اسرائیل علیه آن جنگ راه نمی اندازد زیرا معادله بازدارندگی در جنگ 33 روزه رقم خورده است.

سیدحسن نصرالله اظهارداشت: امروز ما در لبنان در امنیت و ثبات بسر می بریم اما اسرائیل از رویاروئی با کشوری که مقاومت در آن روز به روز قوی تر می شود و مردم آن دارای عزم و اراده هستند، احساس ترس و شکست می کند.

دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه «اسرائیل امروز می ترسد که مقاومت وارد الجلیل شود و همزمان تلاش می کند اعراب باور کنند این رژیم همچنان شکست ناپذیر است»، گفت: امروز تنها اسرائیل نیست که می تواند به بنت جبیل لبنان حمله کند بلکه اهالی بنت جبیل هم می توانند به این رژیم حمله کنند.

** حزب الله در خط مقدم جبهه مقاومت است
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید به اینکه« حزب الله در خط مقدم جبهه مقاومت در مبارزه با گروههای تروریستی است»، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا، گروههای تروریستی تکفیری مانند القاعده، داعش و جبهه النصره را برای ایجاد هرج و مرج در منطقه ما ایجاد کرده است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: آمریکا پس از شکست طرح خاورمیانه جدید و پایداری مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه و ایران و ناتوانی آن در تغییر معادله ها در افغانستان و عراق به سیاست جنگ نیابتی از طریق حمایت همه جانبه سعودی و امثال آن از تروریست های تکفیری متوسل شده است.

سید حسن نصرالله اظهارداشت: آمریکا درصدد است تا از داعش و دیگر گروه های تروریستی به مثابه برگه های رای در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند زیرا روزی ایجاد و بکار گرفته شدند و امروز زمان خلاص شدن از شر آنها است.

وی گفت: آمریکا برای تحقق اهداف خود گروه های تروریستی تکفیری را ایجاد و از آنها استفاده کرد و اکنون برای تحقق اهداف این مرحله درصدد است تا آنها را از بین ببرد.

دبیرکل حزب الله افزود: همه گروه های تروریستی دارای تابعیت های مختلف در سوریه، عراق، لیبی، یمن و دیگر کشورها باید بدانند و درک کنند که از آنها برای کشتار مردم و ویران کردن کشورهای منطقه و محور مقاومت به نفع آمریکا واسرائیل استفاده شده است و می شود.

سید حسن نصرالله از همه کسانی که سلاح به دست گرفته و به گروه های تروریستی برای کشتن برادران خود در کشورهای مختلف پیوسته اند، خواست تا توجه داشته باشند که آمریکا امروز درصدد از بین بردن داعش است و فردا نوبت همه این گروه ها می رسد.
وی با بیان اینکه« تاسف می خوریم از اینکه فردی خود را برای کشتن یک انسان و برادر خود منفجر می کند»، خاطرنشان کرد: برای توقف این فتنه که ضروری است باید همه تلاش ها بکار گرفته شود زیرا ادامه تروریسم خدمت به منافع آمریکا است.

** گزینه ما باقی ماندن در حلب است
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما گزینه ای دیگر بجز مبارزه و جنگ با تروریست های تکفیری نداریم و هر روز که می گذرد، درستی انتخاب این گزینه و رفتن حزب الله به سوریه بیشتر ثابت می شود.
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: ما باید در حلب و شهرهای دیگر برای دفاع از فلسطین و اسیران فلسطینی که با اعتصاب غذا برای حمایت از آوارگان و محاصره شدگان فلسطینی در لبنان ، سوریه، یمن ، لیبی و دیگر کشورها مبارزه می کنند، باشیم و باقی خواهیم ماند.

** نبیه بری گزینه ریاست مجلس و ژنرال عون گزینه ریاست جمهوری
وی در ادامه سخنان خود به مسائل داخلی لنبان اشاره کرد و با تاکید بر انتخاب سریع رئیس جمهوری برای فراهم شدن زمینه حل مشکلات لبنان گفت: نامزد حزب الله در انتخابات ریاست جمهوری ژنرال میشل عون است.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد که نامزد حزب الله برای ریاست مجلس لبنان تنها « نبیه بری» است زیرا او و جنبش امل در میدان نبرد، سیاست ، رنج ها و فداکاری ها شریک ما هستند.

سید حسن نصرالله با تاکید براهمیت گفت وگوی بین لبنانی ها برای دستیابی به راه حل ها افزود: دولت لبنان باید مسئولیت های خود را در زمینه های مختلف برعهده بگیرد.
وی اظهارداشت: لبنان باید از منابع و ثروت های خود به ویژه نفت و گاز به نفع ملت لبنان استفاده کند و ما قدرت حمایت از امنیت ، ثبات و منابع نفتی و گازی خود را داریم.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از« امام موسی صدر» و همراهانش از جمله شیخ محمد یعقوب که در لیبی ناپدید شده اند، گفت که این پرونده ملی است زیرا امام موسی صدر، شخصیتی ملی و امام مقاومت لبنان است.
سید حسن نصرالله همچنین از دیگر علمای برجسته لبنان و مواضع آنها از جمله سید محمد حسین فضل الله تجلیل کرد.

وی در ادامه سخنان خود فاش کرد: دشمنان می خواهند مقاومت و اهل مقاومت را از بین ببرند ، خانه های ما را ویران کنند تا اشغالگران بازگردند و اسیران همچنان در اسارت بمانند ، سلاح هایمان را تسلیم و در نهایت لبنان را به آمریکا و همپیمانانش تسلیم کنیم اما ما با تبعیت از امام حسین (ع) همواره فریاد می زنیم « هیهات من الذله».

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: به همه کسانی که تلاش می کنند قدرت اراده ، تصمیم گیری ، اعتماد و توانائی ها و ایمان ما به خدا را با جنگ نرم و سخت از بین ببرند، می گوئیم که نمی توانید زیرا برای تحقق گزینه های خود در این خاک شهیدان تقدیم کرده ایم و به مبارزه در لبنان و سوریه و در هرجائی که لازم باشد ادامه می دهیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: همانطور که در جنگ 33 روزه پیروز شدیم امروز هم پیروز می شویم و زمان شکست ها برای ما در لبنان ، سوریه و عراق گذشته زیرا آنها هرچه در توان داشتند، انجام دادند و همه باور داریم که آینده سوریه ، لبنان ، عراق و فلسطین و امت اسلامی و عربی با مقاومت تضمین می شود.

5252

کد خبر 567061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =