حزب ملی انگلیس (بی ان پی) روز جمعه با اعلام برنامه های انتخاباتی خود خواستار اخراج مهاجران خارجی و بویژه مهاجران مسلمان از این کشور شد.

به گزارش ایرنا، این حزب افراطی و نژادپرست انگلیس در منشور انتخاباتی خود که با حضور رهبران آن در شهر "استوک" واقع در مرکز انگلیس رونمایی شد، ادعا کرده است مسلمانان بزرگترین تهدید علیه این کشور هستند و به همین دلیل هیچ مهاجر مسلمانی نباید اجازه داشته باشد وارد انگلیس شود.
"نیک گریفین" رهبر "بی ان پی" گفت: ما خواستار بازنگری در وضعیت مهاجران خارجی و بویژه کسانی هستیم که از سال 1997 به انگلیس آمده اند. ما باید کسانی که صلاحیت و شرایط اقامت در انگلیس را ندارند اخراج کنیم و بقیه خارجی هایی را هم که قانونی در این کشور هستند تشویق به ترک انگلیس کنیم.

"انگلیس دارای تراکم جمعیتی بالایی است و زمان آن فرارسیده است که درها را محکم ببندیم."
حزب ملی انگلیس که مخالف سیاهان و دیگر اقلیت های نژادی و مذهبی است از سیاست های دولت کارگری انگلیس و دیگر احزاب بزرگ این کشور در قبال مهاجران انتقاد کرده است.
در منشور انتخاباتی این حزب همچنین بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بازگرداندن فوری سربازان انگلیسی از افغانستان و محدود کردن واردات کالاهای چینی تاکید شده است.
این در حالی است که حدود 50 سازمان مذهبی و مدنی انگلیس امروز در بیانیه مشترکی نسبت به تشدید فعالیت های احزاب افراطی و نژاد پرست هشدار دادند و از مردم این کشور خواستند به نامزدهای افراطی و نژادپرست در انتخابات آتی پارلمانی رای ندهند.

این سازمان ها از جمله "شورای مسلمانان بریتانیا" و فدراسیون انجمن های اسلامی دانشجویی انگلیس از واجدین شرایط رای دادن دعوت کردند ضمن بررسی دقیق دیدگاههای داوطلبان انتخاباتی، رای خود را به نامزدهایی که به دنبال ایجاد تنفر و تبعیض مذهبی و نژادی هستند، ندهند.
در بیانیه مشترک این سازمان ها آمده است: شهروندان انگلیسی باید رای خود را به احزابی بدهند که مخالف سیاست های مخربی همچون ایجاد تنفر، ترس و تبعیض هستند.
"با نزدیکی به انتخابات عمومی تمام ما باید نسبت به نیروهای سیاسی که به دنبال ایجاد تفرقه و دودستگی با توسل به مسایل نژادی و مذهبی هستند آگاه باشیم."
این سازمان های اسلامی، مسیحی، یهودی و هندو همچنین تاکید کرده اند: ما خواستار طرد گروه هایی هستیم که با سوءاستفاده از مسایل مذهبی، نژادی و قومی در راه ایجاد اختلاف میان پیروان ادیان مختلف تلاش می کنند.

سال گذشته حزب ملی انگلیس توانست برای اولین بار دو کرسی را در انتخابات پارلمان اروپا به خود اختصاص دهد. این حزب در حال حاضر تبلیغات انتخاباتی خود را در برخی مناطق انگلیس بویژه شهر "استوک" شدت بخشیده است تا شاید بتواند در فضایی که تعداد زیادی از مردم این کشور از احزاب بزرگ سرخورده شده اند، حداقل یک کرسی در پارلمان انگلیس به دست آورد.
انتخابات پارلمانی انگلیس قرار است در روز پنجشنبه 16 اردیبهشت ماه برای انتخاب 650 نماینده مجلس عوام این کشور برگزار شود. هر حزبی که بتواند 326 کرسی مجلس را به خود اختصاص دهد، قدرت سیاسی انگلیس را برای پنج سال در اختیار خواهد داشت.

کد خبر 56903

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =