براساس آخرین بررسی های بعمل آمده با حضور مدیران بانکهای عامل و متقاضیان واحدها مشکلات 221 واحد تولیدی از مجموع 353 واحد در 15 شهر مازندران مرتفع گردید.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین از محموداباد ،جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان محمودآباد ظهر امروز به ریاست ربیع فلاح استاندار مازندران و حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و علی اسماعیلی نماینده مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی و سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد و یحیی یوسف پور فرماندار محمودآباد و سایر مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و مدیران عامل بانکهای شعب استان مازندران در محل مرکز آموزش مدیریت نفت محمودآباد برگزار شد.

ربیع فلاح استاندار مازندران طی سخنانی در این جلسه گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای بهره وری بیشتر و افزایش تولید و عدم وجود مشکل فروش محصولات تولیدی از محوری ترین رویکردهای است که در این کارگروه دنبال می کنیم.
وی گفت: مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات کلیه واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستانها بر عهده فرمانداران بوده و مدیران دستگاههای اجرایی استان و مدیران بانکهای عامل نیز موظف به همکاری در رفع مشکلات پیشروی این واحدها می باشند.
وی افزود: تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی در یک ماه آینده به کلیه متقاضیان برابر مصوبه کارگروه استانی به شرط فراهم سازی فرصت شغلی جهت جذب جوانان بیکار و جویای کار پرداخت شده و نظارت های لازم جهت عدم انحراف تسهیلات از حوزه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در واحدها از سوی دستگاههای ذیربط صورت خواهد گرفت.
استاندار مازندران با تاکید بر دستور رئیس جمهور در جلسه مشترک هیات دولت واستانداران مبنی بر پیگیری ایجاد اشتغال در استانها گفت: حتی اگر یک مورد فرصت شغلی در منطقه با پیگیری مدیران اتفاق می افتد اعضای این کارگروه موظف به فراهم سازی و تسهیل در ایجاد بنگاههای اقتصادی و ایجاد فرصت شغلی و پیگیریهای لازم می باشند.
ربیع فلاح جلودار با اشاره به قوانین دست و پا گیر اداری گفت: در سالهای گذشته دستگاههای اجرایی مثل بانکها عامل و تامین اجتماعی و امور مالیاتی نمی توانستند وارد فضای توسعه اشتغال شوند ولی اکنون رفته رفته فضا باز شده و باید با همکاری و مشارکت این ادارات در رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار تلاش بیشتری صورت گیرد.
رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مازندران با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های استان مازندران در حوزه صنعت گفت: وضع ما باید به نسبت سایر استانها بهتر باشد و با توجه به قوانین و دستورالعمل های موجود یکسری سخت گیریهای در گذشته وجود داشته که با این پیگیریها این دسته از مشکلات در حال رفع شدن می باشد.
نماینده عالی دولت در استان مازندران گفت: براساس آخرین بررسی های بعمل آمده با حضور مدیران بانکهای عامل استان و متقاضیان واحدهای تولیدی و صنعتی مشکلات 221 واحد تولیدی از مجموع 353 واحد در 15 شهر مازندران مرتفع گردید و جلسات این کارگروه بصورت تخصصی در سایر شهرهای استان برگزار خواهد شد.
فلاح جلودار افزود : باید تا پایان تابستان سالجاری 2200 فرصت شغلی برای متقاضیان کار در استان فراهم گردد و این جلسات بصورت کارگاهی بوده و باید فرهنگ جامعه به سمتی برود که بانکها تکلیفشان را دنبال کنند و تولید کننده هم انگیزه لازم را داشته باشد و در حال حاضر در استان مازندران نگاه بانکها بهتر شده و تعامل خوبی بین بانکها و بخش خصوصی وجود داشته و گامهای خوبی در مازندران گرفته شده است.
فلاح استاندار مازندران با اشاره به رشد اقتصادی 4% در بخش کشاورزی تصریح کرد : باید رشداقتصادی در مازندران با توجه به قابلیت های موجود تعریف شده و این رشد به 8 % رسیده ولی در بخش صنعتی از سایر استانها در رتبه پایین تری برخورداریم و در مجموع رشد 4/4% قابل حصول است که تا پایان سال باید به رشد 5% برسیم و این نیازمند تلاش و پیگیری شبانه روزی می باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد : اگر همین پیگیریها باشد مطمئناً از 5 % هم بالاتر خواهیم رفت که این نیازمند تلاش واحدهای تولیدی و افزایش تولید و فروش فعالان این حوزه بوده و باعث افزایش اشتغال شده و موجب رفع مشکلات اقتصادی جامعه میگردد و باید جامعه را ازبانک محوری به سمت بازار سرمایه سوق دهیم تا بخش خصوصی توان بیشتری در سرمایه گذاری داشته باشد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 569304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =