باشگاه خبرنگاران نوشت: عارف در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 گفت:برای انتخابات 1400 باید از چهره‌های جوان استفاده کنیم.

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان عصر یکشنبه-31 مرداد-در دیدارهای جداگانه با اعضای هیات مؤسس انجمن اصلاحات و اصلاح‌طلبان اسلامشهر با اشاره به در پیش بودن هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: اگر امروز کشور ما در منطقه دست برتر را دارد مدیون مردان و زنانی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای داشتند و گرامی داشت یاد و خاطره آن‌ها صرفاً نباید در حد برگزاری مراسم‌های تشریفاتی باشد بلکه بهره‌گیری عملی از تفکر و اندیشه پیشگامان انقلاب اسلامی ادای دینی است که بر همه ما واجب است.

 عارف  ادامه داد: ما ادعا نمی‌کنیم که به همه اهداف انقلاب اسلامی دست پیدا کردیم مطمئناً کاستی‌های وجود داشته و دارد و باید از تکرار برخی تجارب تلخ ادوار گذشته جلوگیری کنیم. باید با نگاه به آینده و تلاش برای رسیدن به اهداف اسناد بالادستی از رو در رو قرار گرفتن یاران انقلاب خودداری شود چرا که اگر در خانواده انقلاب اختلافات عمیق شود راه برای نفوذ دشمن به داخل نظام باز می‌شود و ما را از رسیدن به آرمانها و اهداف عالیه انقلاب دور می‌کند.

اهم اظهارات عارف به این شرح است:

*در دهه 80 تلاش شد تا اصلاحات را بی‌انگیزه کرده و آن را در مقابل ارزش‌های انقلاب و اسلام قرار دهند. متاسفانه جریان رقیب به دلیل در اختیار داشتن تریبون‌های مختلف توانست در ایجاد زاویه بین بخشی از جریان اصلاحات با بخش‌هایی از حاکمیت موفق شود که البته امروز تا حد زیادی فاصله اصلاح طلبان با حاکمیت رفع شده است و امروزه جریان اصلاحات حضور در همه صحنه‌های سیاسی و تأثیر گذار در کشور را تکلیف و راهبرد خود می‌داند و آمادگی دارد در همه بخش‌ها و صحنه‌ها نقش آفرینی کند و مسئولیت خود را انجام دهد.

*اصلاح‌طلبان در دهه 90 به دنبال استقرار اخلاق و عقلانیت در جامعه هستند و در دو انتخابات اخیر علی رغم برخوردهای حدفی با چهره‌های برجسته اصلاح طلب حضور جدی در انتخابات داشتند و تلاش کردند مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنند وجوانان و مردم هم به دعوت اصلاح طلبان خیلی خوب لبیک گفتند.

*جریان اصلاحات نقش مادر دارد و نه دایه، از این رو به دنبال سهم خواهی از نظام نیست. جریان اصلاحات حذف شدنی نیست و اکثریت مردم با آن همراه هستند و ما باید با عملکرد خوب خودمان این جایگاه مردمی و تاثیرگذار در جامعه را حفظ کنیم.

*نباید به خاطر برخی کج سلیقگی‌ها از نظام قهر کرد. ما با فرهنگ حزبی فاصله داریم و لازمه‌اش اصلاحات درونی و بیرونی است، تا آن زمان ما ناگزیر هستیم تا حرکت جبهه‌ای داشته باشیم.

* منطقی‌ترین سیاست اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 تداوم مسیری است که از خرداد 92 آغاز شده است. برای سال 1400 باید تلاش شود تا از چهره‌های جوان استفاده کنیم. بین یک مدیر ارشد 70 ساله و 50 ساله تفاوت زیادی وجود دارد و بسیاری از ناامیدی‌ها در نسل جوان به این خاطر است که احساس می‌کنند قدرت در نسل ما منحصر شده است.

*انتخابات شوراها هم به انداره انتخابات ریاست جمهوری مهم‌ است و این انتخابات نقش مهمی در توانمندسازی جریان اصلاحات دارد.

 29217

 

کد خبر 570144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  2 0
  ۱۴۰۰ که دکتر ظریفه. باید برای ۱۴۰۸ فکری کنیم.
 • جانباز محمد دامن باغ. A1 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  1 0
  بجای سرگرم کردن جوانان ومردم به امور سیاسی .بفکر .اشتغال.فرهنگ.و سفرهای خالی مردم باشید.
 • بی نام A1 ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  0 1
  ای بابا در انتخابات نه باید به تندروهای بی کفایت جبهه پایداری میدان داده شود نه افراد خام و بی تجربه به اسم جوانگرایی. مملکتداری بازی یا فرصت تجربه اندوزی که نیست. باید کسانی برای ریاست جمهوری و مجلس کاندیدا شوند که سابقه مدیریتی موفق داشته باشند.
 • بدون نام ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  0 0
  اگه راست میگی چراسال ۹۶نمیای جون توبیاتاببینیم چه میشود