هادی عامل؛ از کارشناسی تا واژه‌های بامزه‌ که خیلی مد شده‌اند!

هادی عامل در گزارش‌های خود از واژه‌های خیلی جالبی استفاده می‌کند که بیشتر از انتقاد، مورد پذیرش بیننده‌ها واقع می‌شود و خیلی هم این روزها مد شده‌اند. در گفتگو با این گزارشگر و کارشناس کشتی، درباره اتفاقات اخیر صحبت کردیم.

مرتضی رضایی - خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به ریو: هادی عامل از آن دست گزارشگرانی است که همیشه با هیجان خاص خودش ما را پای بازی های کشتی میخ کوب کرده است. او هم اکنون همراه با کاروان ایران در ریو است و از اینجا هیجان بازی های ملی پوشان را به ایران منتقل می کند. این روزها البته انتقاد هایی نسبت به او صورت گرفته است که قبلا درباره جواد خیابانی هم شنیدیم. با هادی عامل هم صحبت شدیم و در رابطه با مسائل مختلف از او پرسیدیم.

آقای عامل خسته نباشید به خاطر گزارش های پر هیجانی که این روز ها داشتید. چه خبر از اوضاع کشتی ایران در المپیک؟
سلامت باشید. شما همیشه به من لطف دارید. ما خاک پای مردم هستیم و هر کار می کنیم فقط به خاطر آنها است. با توجه به 3 طلایی که در لندن کسب کردیم, عملکرد کشتی فرنگی ما در ریو اصلا خوب نبود و انتظارات مردم برآورده نشد. تیم پیری را روانه بازی ها کرده بودیم. در عین حال این مسئله باعث شد که بچه ها دور از توقعات مردم ظاهر شوند. اما در کشتی آزاد، تا همین حالا کارنامه درخشان و خوبی داشتیم. ضمن اینکه داوری ها خیلی این دوره اذیت مان می کند. در بازی رضا یزدانی همه دیدند که داور 2 امتیاز او را نداد.

حتی در کشتی سعید عبدولی هم این اشتباهات داوری بود؟ چون خیلی بد اعتراض می کرد.
به اعتقاد من خیر. در کشتی او هیچ مشکل داوری دیده نشد. بی جهت اعتراض کرد و رفتاری کاملا غیرورزشی از خودش نشان داد. باید خودش را اصلاح کند. نباید اعتراضات بی مورد انجام دهد. آقای خادم مثلا برای کشتی رضا یزدانی اعتراض قانونی کرده است. اگر ایشان به وسط تشک می آمدند و اعتراض بد می کردند، اصلا مورد قبول واقع نمی شد. کار سعید عبدولی هم قابل توجیه نبود.

در شبکه های مجازی که مرور می کردم، خیلی ها نسبت به شما انتقاد داشتند که زیاد از الفاظی مثل « پلنگ » استفاده می کنید و انگار قصد دارید کشتی را خیلی هیجانی جلوه دهید.
شیر که دیگر استفاده نمی کنیم! رضا یزدانی را چون واقعا مثل پلنگ کشتی می گیرد، من می گویم « پلنگ جویبار ». تمام هدف من این است که در بازی های ملی حس غرور مردم را بالا ببریم. حالا اگر کسی انتقاد دارد، من عذرخواهی می کنم. ما که نمی توانیم دل همه را به دست بیاوریم. ولی از آن دست کسانی که راضی نیستند، عذر می خواهم و امیدوارم دل آنها هم به دست بیاید.

آقا واژه کم نمی آورید؟ انقدر از الفاظ مختلف و جالب استفاده می کنید؟
به هر حال حرف دل است. بیان احساسی است که داریم. همین باعث می شود که واژه های خاص به زبان بیاید.

مثلا قبل کشتی بچه ها فکر می کنید از چه واژه ها یا جملاتی استفاده کنید؟
نه. فکر شده نیست. مثلا « پلنگ را نمی شود پلنگ شکن کرد! » جمله ای بود که در یک لحظه گفتم. همه هدف من بالا بردن غرور ملی مردم است.

و جمله ماندگار شما « خدا قوت پهلوان ، خسته نباشی دلاور » ...
این جمله ای بود که در گذشته خیلی رواج داشت. کسی که کار زیادی انجام می داد، اینگونه به او خسته نباشید می گفتند. من هم به ذهنم رسید که از این جمله در چنین فضایی استفاده کنم. انشالله که ما بتوانیم شکلی گزارش کنیم که همیشه مردم از ما راضی باشند.

41257

کد خبر 570152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =