کمپانی تاکسی‌سرویس آنلاین لیفت/Lyft بعد از اوبر/Uber دومین کمپانی قدرتمند در این زمینه است.

به گزارش خبرآنلاین، گزارش جدید ری-کُد نشان می‌دهد مدیران لیفت سعی کردند کمپانی خود را به بزرگان آی تی به مبلغ 9 میلیارد دلار قالب کنند اما در این زمینه نتوانستند موفقیتی کسب کنند.

فهرست خریدارانی که لیفت روی آنها حساب بازکرده بود شامل اپل، مایکروسافت و آلفابت (پدر گوگل) می‌شد اما درنهایت هیچ‌کدام از آنها حاضر به پرداخت چنین مبلغی نشدند.

تنها خریدار واقعی به نوشته ری-کد کمپانی جنرال موتورز بوده که رقم 5.5 میلیارد دلار پیشنهادی درنهایت موردپذیرش قرار نگرفته است.

لیفت که بعد از اوبر شماره 2 تاکسی سرویس‌های آنلاین است سال گذشته 600 درصد رشد در بخش درآمد داشته است اما در مقایسه با 60 میلیون سرویس ماهانه اوبر، رقم 14 میلیون لیفت خیلی بزرگ نیست و با توجه به اینکه قرار است سهام اوبر سال آینده به‌صورت عمومی در بورس عرضه شود، بیم ورشکستگی لیفت می‌رود و به همین خاطر آنها دست به دامان بزرگان آی تی شده‌اند تا با فروش سریع، جلوی فاجعه احتمالی را بگیرند.

سؤال بزرگ این است که لیفت پول کافی برای زنده ماندن تا زمان رسیدن به سود دارد؟ کارشناسان می‌گویند با توجه به رقم 1.4 میلیارد دلاری در جیب لیفت ممکن است آنها فعلاً دوام بیاورند.

اما اوبر که در کنج این داستان خزیده، شاید روزی با رقم بسیار پایین لیفت را بقاپد! منتظر باشید!

5656

کد خبر 570354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =