قطع سخنرانی رئیس جمهور به مناسبت روز پزشک از شبکه خبر یک حاشیه دیگر را بین صدا و سیما و دولت یازدهم کلید زد.

به گزارش خبرآنلاین؛ حسن روحانی رئیس دولت یازدهم که به مناسب روز پزشک در میان جامعه پزشکی حاضر شده بود، صحبت‌هایش به صورت «زنده» روی آنتن شبکه خبر صدا و سیما رفت.

اما چند دقیقه‌ای از پخش سخنرانی رئیس جمهوری نگذشته بود که حسن روحانی در انتقاد از رئیس دولت مهروزی به کنایه گفت:«اگر امکان داشت قطعنامه‌ها را پاره کنیم، پاره می‌کردیم اما این امکان وجود نداشت.»{اینجا}

کلام حسن روحانی در این رابطه با تشویق جمعیت پزشک حاضر و لبخند کنایه آمیز رئیس جمهور همراه شد، نکته‌ای که از نظر صدا و سیما کفایت می‌کرد تا امر به قطع پخش زنده سخنرانی رئیس دولت یازدهم کنند.  این اقدام صدا و سیما موجب شد تا بار دیگر مسیر انتقاد از سیاست‌های گزینشی رسانه ملی به گوش برسد و این نکته در ذهن جای گیرد که رسانه ملی خودخواسته، تلاش می‌کند تا کلاف سردرگم رابطه صدا و سیما و دولت یازدهم هر روز پر گره‌تر از قبل شود.

در واقع قطع پخش زنده سخنرانی رئیس جمهور این پیام را از ساختمان شیشه‌ای صدا و سیما مخابره می‌کند که حتی تغییر رئیس سازمان  موجب نشد تا «بوی بهبود ز اوضاع» دولت و صدا و سیما به گوش برسد.

قطع سخنان روحانی موجب شد تا کاربران خبرآنلاین نیز به این موضوع واکنش نشان دهند. برخی این اقدام صدا و سیما را ناشی از میلی بودن رسانه ملی دانستند و گروه دیگری نیز حضور مدیران نزدیک به احمدی‌نژاد را دلیل این اتفاق معرفی کردند.

*برخورد میلی رسانه ملی با منتخب مردم

برخی از کاربران خبرآنلاین در واکنش به قطع صحبت‌های رئیس جمهور از جانب صدا و سیما، رسانه «ملی» را رسانه «میلی» نام نهادند.

یکی از کاربران با این نگاه نوشت:« یعنی از صدا و سیما "میلی" بیشتر از این توقع دارین شماها؟؟؟؟»، کاربر دیگری هم می‌گوید:« اولا کسی صدا و سیمای میلی نگاه نمی‌کند دوما تمام خبرها از فضای مجازی استفاده می‌کنیم.»

جناحی شدن صدا و سیما نکته‌ای که یک کاربر خبرآنلاین در کامنت خود به آن اشاره داشت:«صدا و سیما خیلی وقته که جناحی شده و دیگر ملی نیست،.»

یک مخاطب دیگر خبرآنلاین نیز نوشته است:« صدا و سیمایی که تحمل سخنان رییس جمهور منتخب مردم رو ندارد و با وقاحت اون رو قطع میکند دیگه "ملی" نیست. مدیر پخش اون ساعت یاد دادگاهی و محاکمه شود. چراکه این توهین به رییس جمهور و مردم است.»

«صدا و سیمای میلی دست از سانسور و دروغ پردازی بردار آیا مردم حق شنیدن اخبار واقعی را از رسانه کشورشان ندارند؟؟»، این نیز جمله یکی از مخاطبان نسبت به خبر قطع سخنرانی رئیس جمهور بود.

کاربر بی نام دیگری هم می گوید«روحانی منتخب مردم است‌. صدا و سیما حق ندارد جلوی پخش سخنان ایشان را بگیرد.» به عقیده دیگر کاربر خبرآنلاین هم «قطع کردن سخنان رئیس جمهور توهین به ملت مملکت قانون وبوجد آمدن هرج مرج است.»

*کاربر خبرآنلاین:صدا و سیما دل در گرو مهر احمدی‌نژاد دارد

در میان پیام‌های کاربران خبرآنلاین گروهی نیز این قبیل اتفاقات را ناشی از امتداد حضور علاقمندان احمدی‌نژاد در صدا و سیما می‌دانند. فردی با نام«م.ر» در این رابطه نوشت:« صدا و سیما هنوز هم دل در گرو مهر محمود دارد.» و دیگری در این رابطه توصیه می‌کند:«صدا و سیما رو از عوامل احمدی نژاد باید پاک کرد. ذهن مخاطب رو آلوده میکنن.»

در میان پیام‌های یک مخاطب تأکید می‌کند که« احمدی نژاد خط قرمز صدا و سیماست...»، فرد دیگری هم می‌گوید:« آخه اونایی که الان تو شبکه خبرن همه رو احمدی گذاشته»

*حمایت صدا و سیما از چهره‌های تندرو

مبدل شدن صدا و سیما به تریبونی برای چهره‌های تندرو بخش دیگری از واکنش مخاطبان خبرآنلاین را در برداشت. کاربری با نام مستعار«دکتر» در این رابطه نوشت:«صدا سیما با حرکت در خلاف جهت ملت هر روز بی اعتبار تر میشود . چرا ؟ چه سودی از احمدی نژاد ؟ دلواپسین که کشور را به این روز انداختن ؟»، فردی نیز در همین راستا گفت:«صدا و سیما از همان اول سخنگوی تندروترین سیاسیون کشور بود.»

کاربری نیز با نام«رضا» در این مورد نوشت:« همه می دونیم که اکثرکادر مدیریتی صدا وسیما از اشخاصی انتخاب می شوندکه به نوعی به جبهه پایداری وابسطه اند»، فرد دیگری نیز در پیامی رسانه ملی را تریبون افراد وابسته به جبهه پایداری معرفی کرد.

نظرات کاربران محترم خبرگزاری خبرآنلاین در بخش کامنت این خبر {اینجا} قابل ملاحظه است.

29217

 

 

کد خبر 570563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کوروش IR ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  163 7
  صداوسیما واسه احمدی احمدی هم واسه صداوسیمای میلی.اقای روحانی هم حرفاشون در شبکه های اجتماعی//تکرار//کنند بهتر است
  • امیر تبریز اوغلی IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
   4 52
   دل خوشی از صدا و سیما نداریم بابت توهین های پی در پی ش.. ولی از این کارش حمایت می کنتیم. مردم خسته شدن از تکرار مکدرات شعار و شعر و تقصیر قبلی ها بود .....
 • مهدی IR ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  این یعنی توهین به فرد منتخب ملت و توهین به مردم ......تو کشوری که رئیس جمهورش هم نتونه آزادنه حرفش رو بزنه... به حالش باید گریست
 • شهدای هسته ای A1 ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  متاسفم واسه خبرآنلاین. رئیس جمهور کشور تو روز پزشک عوض اینکه به مسائل خیلی مهم بپردازه حرف از کنسرت میزنه.متاسفم واسه خودمون. ای کاش یه نفر بود بهش می گفت بیا ببین اوضاع جامعه چجوریه.مردم نون ندارن شب رو سر کنن شما به فکر کنسرتی؟مشکل مملکت واقعا کنسرته؟ کو وعده های 100 روزه که هیچ وقت عملی نشد. کاش واسه حادثه عربستان و 2 تا جوان ایرانی هم این همه رگ غیرتش باد می کرد. کاش به فیش های نجومی و عواملش رسیدگی می کرد. کاش به کارخانجاتی که روز به روز دارن عقب میرن میرسید. کاش ... کاش و ای کاش خبر آنلاین با اینکه پخش نمی کنی اما وقتی دم از صداو سیما میزنی خودت هم عمل کن.ممنون
  • مهدی.آ IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
   4 36
   احسنت. بخدا اولین چیزی که داشتم صحبت های رئیس جمهور رو گوش میدادم همین بود می گفتم چرا از بین این همه پزشک کسی اعتراض نمی کنه به این موضوع. یعنی کسی جرات نداره به منتخبش اعتراض کنه؟ روز پزشک هست، مخاطبان هم پزشک. برای پزشک چه اهمیتی داره تو مشهد آیا کنسرت برگزار میشه یا نه هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد
  • بی نام IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
   23 4
   حالا اگه راجع به کنسرت ها و لغوش حرف نمی زد می گفتن چرا واکنش نشون نمی ده واکنش نشون نمیده یه چیزی می گین،‌واکنش نشون می ده می گین مگه مشکل مملکت اینه؟ شما اول تکلیفتون رو با خودتون روشن کنین بعد
 • سعید IR ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  149 5
  صدا وسیمای میلی کشور مثل یک تکنولوژی سنتی وقدیمی است که در مقابل تکنولوژی جدید حرفی برای گفتن ندارد وبا این روشها خودرا در نزد ملت منزوی تر می کند
 • میثم CH ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  145 4
  لطفا از نام رسانه ملی استفاده نکنین، این رسانه ملی نیست بلکه رسانه پایداری است
 • بی نام A1 ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  18 3
  چرا سخنان گهربار دولت دهم رو هیچ وقت سانسور نکرد حتی زمانی که به بزرگانی چون هاشمی و خاتمی بی احترامی و گستاخی کرد ؟ واقعا جای تاسفه . عزیم چون آنها لولو هستند وبه دنبال ممه . دولت قبل ممه را برای اینها فراهم کرده بود آنها هم می خوردند الآن بودجه های اضافی اینها قطع است لذا از هر راهی در صدد نا کارآمد نشان دادن دولت هستند
  • بی نام A1 ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
   0 9
   بزرگانی چون خاتمی؟؟؟زرشششک
 • بی نام GB ۰۶:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  16 1
  ما مردم آزادی هستم و باید این را همه دنیا بدانند. که رئیس جمهور ما هم بسیار آزادی دارد و این مشت محکمی خواهد بود به دهان تمام آنها که میگویند در ایران حتی نمی شود حرف زد
 • بی نام A1 ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
  0 9
  البته منتخب مردم اشتباهه.منتخب 50 درصد مردم.بقیه ایشون رو رئیس جمهور خودشون نمیدونن