فرمانده انتظامی استان گفت: پلیس باید همراه با سایر بخش‌های جامعه به وظیفه خود به خوبی عمل کند تا بسترهای امنیتی لازم برای توسعه همه‌جانبه کشور فراهم آید.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار "کامراني صالح" ضمن اشاره به تلاش هاي ارزنده کارکنان انتظامي استان در راستاي برقراري نظم و امنيت و توجه به تعالي رفتار سازماني، گفت:همانگونه که امام راحل(ره) فرموده اند مردم ولي نعمت ما هستند و پليس اسلامي همواره بايد ضمن برخورد قاطعانه با مجرمان و برهم زنندگان نظم و امنيت، رأفت اسلامي و رفتارشايسته با مردم را درنظر داشته باشد.
وي با بيان حديثي گهربار از امام باقر عليه السلام ، افزود: امامان معصوم ما نور واحدي هستند که کلام و احاديث گرانبهايشان چراغ راه بشريت در تمام طول تاريخ است.

رئيس پليس البرز بيان کرد: متأسفانه در حوزه پليس راه عليرغم تلاش هاي مخلصانه اين مجموعه، با ضعف ها و کاستي هايي مواجه هستيم که براي پوشش اين نقايص بايد تلاش و همت بيشتري را شاهد باشيم.
وي افزود: ما بايد به مسايل اعتقادي و شرعي بيش از ديگران توجه داشته باشيم چرا که همواره در معرض ديد و قضاوت مردم قرار داريم و اعمال و رفتار ما توسط جامعه به دقت رصد مي شود.
وي اظهار داشت: کارکنان پليس بايد نظم و انضباط ظاهري، معنوي و کاري را همواره سرلوحه امورخود قراردهند چرا که شالوده نيروهاي مسلح براساس همين انضباط شکل گرفته است.
وي تأکيد کرد: براي رشد و پيشرفت همه جانبه کشور بايد بسيجي وار کارجهادي انجام دهيم و اين جهاد در حوزه هاي مختلف اقتصادي، فرهنگي، علمي، دفاعي، امنيتي و ... تعريف مي شود.
انجام درست وظايف از سوي پليس زمينه ساز توسعه امنيت جامعه
سردار کامراني صالح در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امروز پليس نيز بايد همراه با ساير بخش هاي جامعه به وظيفه خود به خوبي عمل کند تا بسترهاي امنيتي لازم براي توسعه همه جانبه کشور فراهم آيد.
وي با اشاره به ضرورت تهذيب نفس گفت: همانگونه که اميرمومنان فرموده اند شجاع ترين مردم کسي است که برنفس خودش غلبه نمايد و دوري از رذايل و گناهان نيز به نوعي جهاد درراه خداست.
رئيس پليس استان گفت: متأسفانه هرازچندگاهي شاهديم که تعدادي از همکاران به دليل لغزش هايي که دچار مي شوند از گردونه خدمتگزاري خارج و لباس مقدس سربازي را ازتن بيرون مي آورند چراکه لازمه تداوم اين افتخارصيانت از خود است تا خداي ناکرده اين عزت از ما گرفته نشود.
وي بيان کرد: وظيفه همه ما در درجه اول آنست که از خود و سپس از ديگران مراقبت کنيم و امر به معروف و نهي از منکر را در زندگي واقعي تحقق بخشيم تا مانع بروز خطا و لغزش در خود و ساير همکاران و دوستان شويم.
سردار کامراني صالح يادآور شد: برخي از مجرمان براي فرار از چنگال قانون به هرحربه اي متوسل مي شوند و هيچ ابايي از آلوده کردن ديگران براي رسيدن به اهداف شوم خود ندارند و اين موضوع ضرورت توجه بيشتر کارکنان را به موارد مربوط به خودمراقبتي و صيانت مشهود مي کند.
فرمانده انتظامي استان البرز خاطرنشان کرد: براي توفيق در کارها و خدمتگزاري بيشتر به مردم بايد به خداوند متعال توکل کرده و ضمن توجه به محسنات و تقويت نقاط قوت براي رفع کاستي ها و نقايص و برطرف کردن نقاط ضعف با جديت بيشتري تلاش کنيم.

کشف 250 کيلوگرم انواع مواد افيوني توسط پليس
وي ادامه داد: کشف 250 کيلوگرم انواع مواد افيوني توسط پليس مبارزه با مواد مخدر استان و همچنين دستگيري سارقان در شهرستان هاي کرج و فرديس همگي گواه روشني بر تلاش شبانه روزي مأموران خدوم نيروي انتظامي است.
اين مقام انتظامي اذعان داشت: متأسفانه آمار سرقت خودرو در سطح استان هنوز بالاست و تا رسيدن به جايگاه مطلوب فاصله داريم که بايد در اين زمينه تدابير و اقدامات لازم صورت گيرد هرچند بخشي از اين سرقت ها مربوط به پايين بودن ضريب امنيت خودروها و عدم توجه به مسايل پيشگيري، امنيتي و ايمني است که به سازندگان خودروها و مردم مربوط مي شود.
وي تصريح کرد: اگر بتوانيم با ارائه راهکارهاي مناسب درصد سرقت خودروها را پايين تر بياوريم درمجموع آمار عملکرد پليس استان تأثير مشهودي خواهد داشت.

۴۸

کد خبر 570889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =