رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه برای ملت غیور ایران درود فرستاد

رئیس جمهوری نیکاراگوئه در استقبالی گرم از وزیر امور خارجه کشورمان برای ایرانیان درود فرستاد.

به گزارش خبرآنلاین، دانیل اورتگا رییس جمهوری نیکاراگوئه در دیدار محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی گفت: به دولت و ملت انقلابی و غیور ایران درود می فرستم و همواره به یاد آنها هستم.

اورتگا عصر سه شنبه به وقت محلی - چهارشنبه به وقت تهران - در دیدار ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ماناگوا افزود: زمانی که به تهران آمده بودم ملاقاتی خاطره انگیز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب داشتم و دیدارهای خوبی با دیگر مقامات کشور دوست و برادر - ایران - داشتم.

وی یادآور شد: سلام گرم مرا به رهبری، رییس جمهوری و ملت بزرگ ایران برسانید و بدانید ما از سفر هیات شما به منطقه بسیار خوشحالیم.
ظریف نیز در این دیدار با قدردانی از میزبانی نیکاراگوئه از وی و هیات 120 نفره همراهش گفت: همه مسوولان ایرانی دوست دارند دوباره شما را در تهران ببینند.

وی افزود: شما نماینده ملتی هستید که نه تنها گفت و گو کرد بلکه در برابر فشارهای خارجی هم مقاومت کرد.
ظریف یادآور شد: امروز که کشورهای ایران و نیکاراگوئه در شرایط بهتری نسبت به تحریم ها هستند ما دوست داریم مانند گذشته همچنان در کنار شما باشیم.

 

وی همچنین با تشریح مذاکرات هیات اقتصادی ایران با طرف های نیکاراگوئه در ماناگوا، این گفتگو ها را «خیلی خوب» ارزیابی کرد.
این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری و در فضایی صمیمی این کشور برگزار شد، بیش از یک ساعت به طول انجامید.

دو طرف در این نشست در باره روابط دو جانبه و مسایل منطقه ای و بین المللی به تفصیل بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه ایران پس از این ملاقات،در سومین مرحله از سفرش به شش کشور آمریکای لاتین، ماناگوا را به مقصد کیتو پایتخت اکوادور ترک کرد.

52310

کد خبر 571171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =