بالاترین نشان دولتی بولیوی توسط وزیر امور خارجه این کشور به محمدجواد ظریف اعطا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نشان صبح امروز به وقت محلی(شامگاه جمعه به وقت تهران) بعد از سخنرانی ظریف در بزرگترین همایش اقتصادی دو کشور توسط «داوید چوکه هووانکا» وزیر امورخارجه بولیوی به محمدجواد ظریف اعطا شد.

 

نام این نشان، «کندُر دِ لُس آندِس» (Cóndor de los andes) است.

وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه سفر به 6 کشور آمریکای لاتین را از یکشنبه این هفته آغاز کرده است؛ بولیوی شب گذشته استقبال بی نظیری از ظریف داشت. هنگام ورود وی گارد احترام و مراسم استقبال رسمی با حضور وزیر امور خارجه این کشور برگزار و سرود ملی دو کشور نواخته شد. این مراسم حدود ساعت 10 شب به وقت محلی انجام شد درحالی که در این ساعت معمولا مراسم استقبال رسمی برگزار نمی شود.

لحظه اهدای عالی ترین نشان دولتی بولیوی به دکتر محمد جواد ظریف

 

 قرار است امروز ضیافت نهاری به افتخار وزیر امورخارجه کشورمان از سوی رییس جمهوری بولیوی برگزار شود.
آخرین مقام رسمی که از سوی جمهوری اسلامی ایران به بولیوی سفر کرده است، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در سال 1393 برای شرکت در اجلاس گروه 77 بود.


مورالس نیز آبان گذشته برای شرکت در اجلاس اوپک گازی به ایران سفر کرد و آخرین وزیر امورخارجه ایران علی اکبر صالحی بود که در سال 1391 به بولیوی آمده بود.

روابط سیاسی ایران و بولیوی بطور رسمی از سال 1386 آغاز شده است و اسفندماه 1386 سفارت ایران در بولیوی گشایش یافت و سال 1389 سفارت این کشور در تهران دایر شد.

5252

کد خبر 571996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =