تسنیم نوشت:آیت‌الله مومن گفت: مدیریت آیت‌‌الله خامنه‌ای انصافا عالی و ستودنی است و ایشان نه‌تنها از نظر مدیریت بلکه از لحاظ علمی نیز کم‌نظیر هستند.

 آیت‌الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه، حسن کیفیت اداره نظام توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که بعد از امام راحل مدیریت نظام را به عهده گرفتند، برای همه اشخاصی که اندکی فکر و تامل دارند، روشن است، اظهار داشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دوران زعامت امام خمینی(ره) در مسئولیت‌های مهم آزموده شدند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با تاکید بر اینکه، آیت‌الله خامنه‌ای در تمام جهات قابل‌انتظار به لطف خدا نظام اسلامی را قاطع، زیبا و ستودنی مدیریت کرده است، اظهار داشت: آیت‌الله خامنه‌ای به لطف خدا و با درایت ذاتی که داشتند و آموزشی که از امام دیده بودند موفق شدند به‌درستی به وظیفه شرعی خود عمل کنند.

وی مدیریت رهبر معظم انقلاب را "عالی" خواند و تاکید کرد: ایشان یک‌تنه در مقابل تمام جنایتکاران جهان ایستاده و مقاومت کرده است.

آیت‌‌الله مومن در پاسخ به سوالی درباره منزلت علمی آیت‌‌‌الله خامنه‌ای، گفت: آیت‌‌الله خامنه‌ای تنها یک مرجع تقلید عادی نیستند بلکه یک مرجع تقلید ارزشمند هستند؛ نه اینکه یک مرجع تقلیدی که فرض کنید هفت یا هشت بلکه از 10 یا 20 مرجع بلکه بالاتر. مثل ایشان کمتر(مرجع تقلید) پیدا می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه، اولین و آخرین برنامه و هدف دشمن، تضعیف رهبری نظام است، تاکید کرد: دشمن هر نهاد که موجب تثبیت نظام می‌شود را تخریب و تضعیف می‌کند که یکی از آنها شورای نگهبان است؛ دشمن بعد از رهبری، هر نهاد و فردی که در تثیبت نظام موثر است را تضعیف می‌کند؛ شورای نگهبان را تخریب می‌کند چون شورای نگهبان نهادی است که صلاحیت رییس‌جمهور و نمایندگان مجلس را تائید می‌کند و نظارت استصوابی دارد. شورای نگهبان صلاحیت کاندیدای مجلس را با دقت بررسی می‌کند حال تعداد کاندیدا چند نفر باشد یا 12هزار نفر که اخیر در انتخابات مجلس داشتیم. هرکس با شورای نگهبان مخالفت کند، با نظام مخالف است.

آیت‌الله مومن با اشاره تخریب‌‌هایی که علیه آیت‌الله جنتی صورت می‌گیرد، گفت: آیت‌الله جنتی سال‌‌هاست وقت خودش را صرف شورای نگهبان می‌کند؛ دشمن دبیر شورای نگهبان را تخریب می‌کند چون ایشان موثر است؛ مخالفین نفهم داخلی علیه شورای نگهبان و دبیر آن حرف می‌زنند اما شورا توجه به این حرف‌ها ندارد و مقابل همه خلاف‌ها ایستاده است؛ شورای نگهبان به خاطر دوستی کسی را برای ریاست‌جمهوری تائید نکرده و نمی‌کند چون تنها به وظیفه الهی خود عمل می‌کند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تلاش دشمن برای رای نیاوردن آیات یزدی، جنتی و مصباح در انتخابات خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: دشمن این سه بزرگوار را شناخته و می‌داند که اینها به درد بخور هستند؛ به همین خاطر است که به اینها انگ می‌زد؛ رسانه انگلیسی برای رای نیاوردن اینها تلاش کرد اما همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، رای نیاوردن آیات یزدی و مصباح برای مجلس خبرگان خسارت است.

آیت‌الله مومن درباره برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تایید یا رد صلاحیت برخی کاندیدا در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، گفت: این حرف‌ها از نظر شورای نگهبان هیچ اعتباری ندارد و آقایان باید بعد از مشخص شدن کاندیدا و بررسی‌های لازم نظرشان را بدهند.

29215

کد خبر 572274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =