ایرنا نوشت: مسئول روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: عوامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اطلاعات سپاه فتح این استان دستگیر شدند.

سرهنگ پاسدار سید صداقت رضایی اظهار داشت: افرادی که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مستهجن در فضای تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام می کردند در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان حوزه ضد امنیت اخلاقی دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه هتک حیثیت و نشر اکاذیب از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم محسوب می شود، گفت: بر اساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه، این افراد مورد تعقیب قضایی قرار گرفتند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد افزود: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اطلاعات سپاه استان و هماهنگی های انجام شده با مراجع قضایی این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی و توهین به عقاید و مقدسات دینی مردم فعالیت می کردند شناسایی و در عملیاتی موفق دستگیر شدند.

سرهنگ پاسدار رضایی در خصوص جزئیات این عملیات گفت: 22 نفر از متخلفان شبکه های اجتماعی در این راستا در سراسر استان دعوت، احضار و یا دستگیر و در نهایت شبکه های اجتماعی مذکور بعد از برخورد با مدیران و کاربران متخلف مسدود شد.

وی با هشدار به افرادی که با شبکه های اجتماعی ضد امنیت اخلاقی و یا مذهبی با هر عنوانی همکاری می کنند، بیان کرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با رصد شبانه روزی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در صورت مشاهده فعالیت های ضد امنیت اخلاقی، توهین به مقدسات و عقاید دینی بر اساس قانون با عوامل این نوع فعالیت ها برخورد خواهند کرد.

وی از مردم ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد خواست هرگونه اطلاعات پیرامون فعالیت های ضد امنیت اخلاقی و یا توهین به مقدسات در فضای مجازی را به سازمان اطلاعات سپاه فتح یا اطلاعات نواحی بسیج اطلاع رسانی کنند.

دستگیری تعدادی از مدیران مروج فساد و ابتذال در فضای مجازی در سمنان

کلیدملی نوشت: سپاه قائم آل‌محمد (عج) استان سمنان از دستگیری تعدادی از مدیران و گردانندگان گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات مروج فساد و ابتذال در فضای مجازی در استان سمنان خبر داد.

در اطلاعیه روابط‌عمومی سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان خطاب به کاربران فضای مجازی آمده است: در پی افزایش سطح مطالبات عمومی جامعه برای برخورد با مجرمان مجازی و با هدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی، به اطلاع مردم عزیز و غیور استان سمنان می‌رساند در راستای شناسایی و اشراف اطلاعاتی بر عوامل مخل امنیت اخلاقی در فضای مجازی استان، مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری سازمان اطلاعات سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان، به برخورد با تعدادی از مدیران و گردانندگان گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات مروج فساد و ابتذال در فضای مجازی اقدام کرده که طی آن تعدادی از آنان دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.

کاربران فضای مجازی از اعتماد به افراد ناشناس در این فضا اکیداً خودداری کنند و برای عضویت در گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات مختلف، رعایت موازین شرعی و قانونی را مدنظر قرار دهند.

 خانواده‌ها نیز به‌منظور حفظ و صیانت از حریم امن خانواده باید با مراقبت و کنترل لازم، ضمن پیشگیری از آسیب‌های احتمالی زمینه‌های بهره‌برداری اصولی و مناسب از فرصت‌های فضای مجازی را پدید آورند.

۴۷۴۷

کد خبر 572898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =