۰ نفر
۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸

رییس جدید فدراسیون بین‌المللی فیفا می‌گوید که حقوقش در این نهاد توهین‌آمیز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعد از چند ماه پر حاشیه در فیفا، در نهایت سپ بلاتر سوئیسی از سمت خود بر کنار شد تا جیانی اینفانتینو به عنوان جانشین او انتخاب شود. او اکنون در شرایطی ریاست فیفا را بر عهده گرفته که سیستم مالی و حقوقی او زیر ذره‌بین نهادهای مختلف قرار دارد. اینفانتینو از این شرایط راضی نیست و می‌گوید که حقوق ۱,۸ میلیون یورویی او در سال توهین‌آمیز است.
این برای اولین بار است که اینفانتینو حقوق خودش را در یک رسانه به صورت رسمی اعلام می‌کند. در ماه‌های اخیر شایعه شده بود که او دو میلیون فرانک سوئیس در سال حقوق می‌گیرد.

اینفانتینو گفت‌: «این رقم کمتر از چیزی‌ست که مردم در مورد آن صحبت می‌کنند و خیلی کمتر از پولی‌ست که سپ بلاتر در می‌آورد.«

حقوق رسمی سپ بلاتر ۳,۲۸ میلیون یورو در سال بود و حالا جانشین او یعنی اینفانتینو ۱.۸ میلیون یورو درآمد دارد که آن را کمیته‌ مستقل اجرایی در فیفا برای رییس این نهاد تعیین کرده است.

اینفانتینو معتقد است که این رقم برای رییس بالاترین نهاد فوتبالی در دنیا بسیار کم و توهین‌آمیز محسوب می‌شود. قرار است در جلسه بعدی کمیته‌های زیر مجموعه فیفا در مورد حقوق اینفانتینو بررسی صورت گیرد.

 

256 41

 

کد خبر 573539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =