واحد مرکزی خبر نوشت: یک مقام کره جنوبی تصریح کرد کیم جونگ- جین وزیر آموزش کره شمالی به جرم فعالیت های ضدحزبی و ضد انقلابی در ماه ژوئیه اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه منابع خبری در سئول روز چهارشنبه اعلام کردند عالی ترین مقام بخش آموزش کره شمالی اعدام شده است.
جئونگ جون-هی سخنگوی وزارت وحدت کره جنوبی روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در سئول این خبر را اعلام کرد. یک مقام دیگر وزارت وحدت کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود تصریح کرد کیم جونگ- جین وزیر آموزش کره شمالی به جرم فعالیت های ضدحزبی و ضد انقلابی در ماه ژوئیه اعدام شد.

وزارت وحدت کره جنوبی همچنین تائید کرد دو مسئول دیگر بخش آموزش کره شمالی و همچنین کیم جونگ- چول از مسئولان بلند پایه امور دو کره نیز به اردوگاههای کار اجباری منتقل شده اند.

روزنامه جونگ‌ آنگ ایلبو روزنامه چاپ سئول نیز در شماره روز سه شنبه خود اعلام کرد هوانگ مین وزیر کشاورزی پیشین کره شمالی و ری یونگ جین از مسئولان بلند پایه وزارت آموزش کره شمالی به جرم نافرمانی از کیم جونگ- اون اعدام شده اند.

کیم جونگ- اون در سال 2011 پس از درگذشت پدرش کیم جونگ- ایل اداره امور کره شمالی را به دست گرفت و از آن زمان از طریق پاکسازی عناصر مخالف و اعدام برخی از مسئولان بلندپایه رژیم تلاش کرد پایه های قدرت خود را در این کشور کمونیستی تقویت کند.


از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ- ایل شایعات مربوط به اعدام عناصر مخالف در کره شمالی افزایش یافته است. پر سر و صداترین اعدام مخالفان در کره شمالی دسامبر سال 2013 اتفاق افتاد که طی آن ژانگ سونگ- تائک شوهر عمه کیم جونگ- اون که از نفوذ زیادی هم برخوردار بود به جرم خیانت و فساد اعدام شد.

52310

کد خبر 573873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =